{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Zmeny v zozname zakázaných leteckých spoločností

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Ako sme už informovali v predchádzajúcom článku, vybrané letecké spoločnosti majú zakázané lietať do členských štátov Európskej únie. V utorok bol vydaný aktualizovaný zoznam zakázaných aeroliniek. Pribudli afganské letecké spoločnosti. Niektoré letecké spoločnosti majú také stanovené presné podmienky, za ktorých môžu do Európy lietať.

Koniec letov do Afganistanu

Od utorka 24. novembra 2010 majú všetky afganské aerolinky zákaz letov do všetkých členských štátov Európskej únie. Konečným dôvodom, vedúcim k zákazu, bol podľa vyjadrenia Európskej komisie, neúspešný pokus o ustanovenie úradov pre dohľad nad civilným letectvom. Je to zlá správa najmä pre diplomatov a podnikateľov cestujúci do Afganistanu.

Dotknuté afganské letecké spoločnosti

Dvom afganským leteckým spoločnosťiam boli týmto znemožnené lety do Európskej únie. Safi Airways prevádzkovali linku medzi Kábulom a Frankfurtom. Kam Air spustil pravidelné lety z Viedne iba nedávno, v septembri tohto roku. Obe spoločnosti sa týmto rozhodnutím dostali do vážnych problémov. V záujme záchrany leteckého spojenia si Safi Airways prenajímajú celé lietadlo za 500 000 dolárov mesačne. Cestou, ako prekonať toto nariadenie, je zlúčenie s nemenovanou európskou leteckou spoločnosťou. Práve prebiehajú jednania. V prípade úspechu by aerolinky prešli pod dohľad európskych úradov a zákaz by sa na ne nevzťahoval.

Ďalšie zmeny na čiernej listine

Európska komisia sa ďalej rozhodla na zoznam pridať všetky letecké spoločnosti registrované v Mauretánii. Podľa ICAO v tejto krajine stále pretrvávajú problémy so systémom pre dohľad nad civilným letectvom. Nedostatky v prevádzke sa údržbe sú rovnako problémom u leteckej spoločnosti Mauritania Airways. Deväť prepravcov, registrovaných v Kazachstane, bolo zo zoznamu vymazaných. Kazašské úrady zrušili ich licencie. Čiastočne bola obmedzená reštrikcia pre leteckú spoločnosť Airlift International licencovanú v Ghane.

Zdroj: Zoznam zakázaných leteckých spoločností

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!