{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Zakázané letecké spoločnosti v Európskej únii

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Európske úrady majú právomoc zakázať vybraným aerolinkách prevádzkovať lety v rámci krajín Európskej únie. Dôvodom je snaha o dodržanie elementárnych bezpečnostných pravidiel. Niektoré letecké spoločnosti majú stanovené presné podmienky, za ktorých môžu lietať do Európy.

Zoznam zakázaných aeroliniek

Bezpečnostné štandardy pre letecké spoločnosti stanovuje Európska komisia v spolupráci s leteckými bezpečnostnými orgánmi členských štátov. Aerolinky, ktoré nespĺňajú tieto štandardy sú potom zaradené na pravidelne aktualizovaný zoznam a je im zakázané prevádzkovať lety na území Európskej únie. Niektorým spoločnostiam môže byť udelená výnimka, tie potom môžu lietať do Európy za predpokladu splnenia dopredu daných podmienok.

Zoznam zakázaných aeroliniek je zverejnený na webových stránkach Európskej komisie, v sekcii Letecká bezpečnosť. Aktualizácia tohto zoznamu sú pravidelne publikované v Úradnom vestníku Európskej únie.

V súčasnosti obsahuje zoznam asi 20 strán s menami spoločnosťí a dôvodmi zákazu. Väčšina aeroliniek na zozname pochádza z afrických krajín, Indenézie alebo Filipín. Niekoľko leteckých spoločností je uvedené v sekcii povolených podmienečne. Tu nájdeme napríklad spoločnosť Iran Air alebo aerolinky Ukrainian Mediterran EAN.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!