{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Začína boj proti stále sa zvyšujúcim poplatkom

Back to news

Fotolia_20835796_XS.jpg

Neustále sa zvyšujúce transakčné poplatky sú tŕňom v oku britskej organizácii na ochranu spotrebiteľov. Práve sa začína kampaň na ich zrušenie alebo prinajmenšom obmedzenie.

Ľudia majú možnosť podporiť boj proti poplatkom podpisom internetovej petície.

Neprimerané transakčné poplatky

Which? je najväčšia britská organizácia na ochranu spotrebiteľov (v ČR s podobným cieľom pôsobí Združenie obrany spotrebiteľov). Na mušku si v aktuálnej kampani vzala takzvané servisné poplatky, ktoré si niektorí obchodníci účtujú za platbu kartou. V tejto praxi vynikajú práve nízkonákladové letecké spoločnosti. Najďalej je, ako inak, Ryanair. Poplatok si účtuje za každú letenku, na počte skutočných transakcií nezáleží. Aj keď obvykle existuje možnosť, ako sa poplatku vyhnúť, väčšina cestujúcich si túto cestu kvôli komplikovanosti nezvolí.

Nie náhodou upozorňuje Which? práve na Ryanair. Štvorčlenná rodina zaplatí za spiatočnú letenku len na poplatkoch 48 Euro. Táto nechválne známa spoločnosť nie je jediná, ktorá uplatňuje podobné praktiky. Rovnaká rodina by na poplatkoch zaplatila u aerolinky flybe viac než 45 Euro a 6 Euro u easyJet. Za prevedenie transakcie však letecká spoločnosť zaplatí asi 0,2 Euro. Aj pri použití kreditnej karty namiesto debetnej je poplatok maximálne 2% z hodnoty transakcie.

Britovia podpisujú on-line petíciu

Organizácia Which? pripravuje podanie sťažnosti pre ochranu hospodárskej súťaže. V Británii práve beží kampaň na podporu tejto sťažnosti, verejnosť má možnosť ju podporiť podpísaním on-line petície. 7. Marca bude sťažnosť spolu s petíciou odovzdaná úradu. Ak bude úspešná, môže to byť prvá veľká rana účtovaná neprimerane vysokých poplatkov. Ďalší vývoj prípadu budeme pre vás sledovať.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!