{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Top 11 európskych miest pre lacné cestovanie

Back to news

Fotolia_19948407_XS.jpg

Ktoré mestá v Európe je najlepšie navštíviť, ak je váš cestovateľský rozpočet obmedzený? Pozrite sa na 11 vybraných európskych miest. Tady vaša peňaženka nebude trpieť.

Mestá hodnotil server Price of Travel podľa vlastného merítka, ktoré zahrňuje cenu za dopravu, ubytovanie a návštevu atrakcií.

Krakov  - bohatá história, lacné bary

Poľské mesto Krakov nebude celkom určite prvou voľbou väčšiny turistov pri cestovaní po Európe. Má ale čo ponúknuť. Čerpá z dlhej histórie, a tak sa tu nachádza množstvo kostolov, palácov a malebných námestí. To všetko môžete objavovať bez toho, aby ste boli hnaný davmi turistov. Nájdete tu výhodné ubytovanie a množstvo barov s lacným pivom.

Budapešť – kúpeľné mesto

Toto mesto je o málo drahšie než Krakov, jeho návšteva vás ale aj tak stále vyjde lacno. Po dlhom dni pri objavovaní krás historického centra si môžete oddýchnuť v jedných zo svetoznámych kúpeľov. Horúce pramene sú v Budapešti rozosiate po celom meste.

Istanbul – dotyk Ázie

Bezpochybne jedno z najvýznačnejších svetových historických miest. Leží presne na hranici medzi Európou a Áziou. Tunajšie pamiatky sú zmesou oboch vplyvov, podobné inde nenájdete. Mesto preslávili okrem iného veľké pouličné trhy. V porovnaní s veľkými európskymi mestami je Istanbul veľmi lacný.

Praha – výborné pivo, vyhnite sa turistickým pascám

Praha bola donedávna lacným mestom. S tým, ako pribúda zahraničných turistov, sa ceny pohybujú smerom nahor. Ak sa vyhnete najvyťaženejším turistickým trasám plných predražených lákadiel, môžete stále nerušene obdivovať krásy unikátneho komplexu Pražského hradu. Veľká konkurencia našťastie drží na uzde ceny ubytovania

Bruggy – útulné stredoveké mestečko

V tejto časti Európy sú obvyklé vyššie ceny, belgické Bruggy sú ale výnimkou. Všetky turistické  a­trakcie sa nachádzajú pohodlne v centre mesta. Vysoký počet hostelov je prísľubom lacnej dovolenky.

Lisabon – skvelá kuchyňa

V Lisabone je lacnejšie a hlavne tu panuje menej formálna atmosféra, než je zvyčajné vo väčších španielskych mestách. Lisabon býva niekedy porovnávaný s americkým San Franciscom pre svoju polohu pri mori a množstvo kopcov v okolí mesta. Tunajšie výborné reštaurácie ponúka ochutnávku miestnej vyhlásenej kuchyne. A čo je najlepšie, jedlo je tu lacnejšie, než by ste čakali.

Berlín – prekvapivo lacný

V porovnaní s ostatnými veľkými nemeckými mestami vychádza Berlín prekvapivo ako najlacnejší. Lacné ubytovanie hľadajte vo východnej polovici, kde nehnuteľnosti po znovu – zjednotení mesta stratili na cene. Hlavné turistické atrakcie je možné pešo zvládnuť aj počas jedného dňa.

Londýn – hľadajte výhodné ponuky

Zdá sa vám, že Londýn do tohto zoznamu nepatrí? Naopak, pobyt v tomto meste vás nemusí stáť balík peňazí, ak sa vyznáte. Ubytovanie hľadajte v lacných hosteloch na okraji mesta, pre návštevu centra použite rozsiahlu sieť hromadnej dopravy. Dobrý tip: vo všetkých štátom prevádzkovaných múzeí sa neplatí vstupné.

Atény – olympijské mesto

Počas Olympiády ceny v Aténach raketovo rástli. Aktuálna ťažká ekonomická situácie Grécka ich ale rýchlo vrátila späť na zem. Hotel za dobrú cenu je možné teraz nájsť aj priamo v centre Atény. K bájnej Akropole to budete mať len pár krokov ďaleko.

Madrid – bujarý nočný život

Dostávame sa do vyšších miest rebríčku. Madrid je ale stále pomerne lacné mesto, zvlášť oproti európskym metropolám. Počas dňa sa môže zdať, že má mesto ospalú atmosféru. S príchodom večera ale ulice ožívajú. Ak vydrží tak až do skorého rána.

Reykjavík – výrazne zlacnel

Island bol dlho vo svete známy svojou extrémnou cenovou úrovňou. Situácie sa ale našťastie už zmenila. Neznamená to samozrejme, že je Reykjavík lacným mestom. Až poletíte medzi Európou a Amerikou, zvážte aspoň krátku zástavku. Islandské letecké spoločnosti ponúkajú pomerne často lacné letenky so zástavkou práve v Reykjavíku.

Pôvodný článok : Price of Travel

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!