{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Ryanair, Wizz Air, easyJet – štatistika roku 2010

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Začiatok nového roku je vždy obdobím bilancovania toho minulého. Rovnako je tomu aj u leteckých spoločností. Čísla v tomto týždni zverejnili tri hlavní nízkonákladoví prepravci, pôsobiaci v Českej republike. Všetkým sa vlani darilo. Poďme sa teraz spolu pozrieť na ich štatistiky minulého roku.

Wizz Air – nárast o 23 percent

Táto spoločnosť v minulom roku vzrástla veľmi výrazne a upevnila tak svoju pozíciu najväčšej nízkonákladovej leteckej spoločnosti v strednej a východnej Európe. Za rok 2010 využilo služieb Wizz Air 9,6 miliónov cestujúcich. Oproti roku 2009 je to nárast vo výške 23%. O 50 percent viac, na 700 000 pasažierov bolo prepravených v rámci Českej republiky. Čechovia mohli v minulom roku využiť 11 pravidelných a 2 sezónne linky. Ako sme už informovali, na tento rok je pripravené otvorenie novej linky z Brna. Letenky na trasu Brno – Rím – Fiumicino (FCO) je možné rezervovať už teraz.

Ryanair – rekordný rok 2010

Minulý rok bol rekordný aj pre najväčšieho nízkonákladového prepravcu v Európe. Zatiaľ čo v roku 2009 prepravil 62 miliónov cestujúcich, vlani to bolo už 72 miliónov. Medziročne tak Ryanair vyrástol o 10%. Najúspešnejším mesiacom bol vlani august so 7,7 miliónmi pasažierov. V tlačovej správe spoločnosti uvádza aj deň, v ktorom sa uskutočnilo najviac letov. Vlani pripadol na 30. júla. Tento deň uskutočnil Ryanair 1 400 letov a prepravil 255 tisíc cestujúcich.

easyJet – o 8% viac cestujúcich

Aj easyJet už má k dispozícii štatistiky za uplynulý rok. Aj táto spoločnosť môže považovať rok 2010 za úspešný. V minulých dvanástich mesiacoch prepravila takmer 50 miliónov cestujúcich, o 8 percent viac než v roku 2009. Najväčší konkurent, Ryanair, s ale svojim desať percentným rastom stále mierne vzďaľuje. Spoločnosti sa darilo udržať si vysokú vyťaženosť svojich lietadiel, v priemere bolo vlani obsadených 87,2% sedadiel.

Tabulka – prehľad 2010

Spoločnosť Cestujúcich 2010 Medziročná zmena
Wizz Air 9,6 miliónov + 23%
Ryanair 72 miliónov + 10%
easyJet 50 miliónov + 8%

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!