{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Praha: viac letov do Paríža a Bruselu, do Škandinávie aj na východ

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Spustenie letného letového poriadku je na spadnutie a tak sa množia správy leteckých spoločností o zahájení nových trás. Novinky sme pre vás prehľadne zhrnuli v dnešnom článku.

Môžete sa tešiť na posilnenie spojov do Paríža a Bruselu, ale aj do Škandinávie, Ruska a Azerbajdžanu.

Viac letov do Paríža vďaka nezhodám ČSA a Air France

České aerolínie prevádzkovali spojenie do Paríža v rámci codeshare dohody s Air France. Spolupráca ale bola nečakane ukončená a od letného letového poriadku, teda od 27.3.2011, budú obe spoločnosti lietať samostatne. Z predchádzajúcich spolupracovníkov sa tak stávajú konkurenti. Výsledkom je zostrená konkurencia a väčšia ponuka leteniek.

Air France zvyšuje počet denných letov na trase Praha – Paríž – Charles De Gaulle (CDG) na 6, aby zachoval možnosť plynulého prestupu na svoje ďalšie linky. Nové ranné a večerné lety budú však obsluhované menším lietadlom Embraer 190. Reagujú aj ČSA, pod vlastnou značkou im zostali 3 denné lety. Pridávajú teda naviac aj večerný let z Prahy, ktorý sa bude ale vracať z Paríža až druhý deň ráno.

Nový ranný spoj do Bruselu

V súčasnosti prevádzkujú Brussels Airlines do Prahy tri lety denne, to sa ale s príchodom letného poriadku mení. Po novom bude zahájený spoj odlietajúci z Prahy o 6:45, ktorý do Bruselu dorazí o 8:15. Letecká spoločnosť rovnako navýši kapacitu spojenia Praha – Brusel (BRU) nahradením menších lietadiel Regional Jet za Airbusy A319 vo vyťažených časoch.

Helsinky v lete dvakrát denne, Billund denne

V letnej sezóne dostane Praha posilnené spojenie do Škandinávie. Každodenná večerná linka Praha – Helsinki bude od 1.5.2011 posilnená o ranné spojenie, odlietajúce z Prahy o 10:45. Na tieto lety nasadí Finnair Embraer 190. Na obdobie letných prázdnin výrazne posilní aj linka Cimber Sterling do Billundu. V období medzi 11.7. a 21.8.2011 bu­de lietať denne.

Posilňuje aj spojenie do Rostova na Donu a Baku, pripravuje sa Kazaň

Spojenie do Prahy posilňujú aj letecké spoločnosti z východu. Od 30.3. pridáva aerolinka Donavia k sobotňajšiemu spojeniu do Rostova na Donu aj stredajšiu frekvenciu. Azerbaijan Airlines rozšíri nedeľné spojenie do Baku o štvrtkový let. V jednaní je aj posilnená trasa do ruského mesta Kazaň, ktorú by mala prevádzkovať letecká spoločnosť Tatrastan Air v rámci dohody o zdielaní kódov s ČSA. K sobotnému spojeniu Praha – Kazaň by sa tak pridali dva lety týždne naviac.

Štítky

Trasy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!