{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Podivuhodné zákony cudzích krajín

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Pri ceste do zahraničia môžete naraziť na neobvyklé pravidlá a nariadenia. Vybrali sme niekoľko príkladov z Čechom známych a obľúbených miest a krajín. Kde dostanete pokutu za neumyté vozidlo? Dozviete sa v dnešnom článku.

Za všetky uvádzame v tomto článku 5 nariadení, s ktorými sa taktiež môžete stretnúť pri vašej ceste do zahraničia.

Francúzsko: žiadne bozkávanie na vlakovom nástupisku

Tento viac ako 100 rokov starý zákaz stále platí, aj keď o ňom málokto vie. Francúzi boli nespokojní s veľkými meškaniami v období prudkého rozvoja vlakovej dopravy. Spozorovali, že meškanie vlaku býva často spôsobené lúčiacimi sa mileneckými pármi, ktoré sa nemôžu od seba odtrhnúť. A tak uzrelo svetlo sveta ďalšie zo zvláštnych nariadení: je zakázané sa bozkávať na vlakovom nástupisku. Pokuta za bozk síce nehrozí, ale môže sa stať, že budete požiadaní v tejto činnosti ďalej nepokračovať.

Pozor na špinavé vozidlo v Moskve

V našom prehľade sa možno prekvapivo objavuje i ruské hlavné mesto. Ale právom. Môže sa vám totiž stať, že budete pri ceste automobilom pokutovaní za jeho nedostatočnú čistotu. V nariadení sa nehovorí o tom, aké špinavé auto musí byť, aby vám pokuta mohla byť udelená. Jej výška je ale stanovená presne: 80 Euro.

V Thajsku nešoférujte s odhalenou hornou polovicou tela

Pomerne zvláštne nariadenie platí v celom Thajsku. Šoféri automobilov, ale aj motocyklov, nesmú vyraziť na ulicu s nezahalenou hornou polovicou tela. Ak vezmeme do úvahy veľmi teplé podnebie v tejto zemi, pôsobí tento predpis až nepatrične. Za nedodržanie vám hrozí pokuta v ekvivalente asi 10 dolárov.

Kde nudizmus netolerujú

V niektorých krajinách je pokutované i odloženie plaviek. V Poľsku považujú nudizmus za neslušný výstrelok. Ak vás pristihne policajt bez plaviek, môže vám dať pokutu až do výšky 30 Euro. Podobné nariadenie platí tiež na ostrove Korzika. Ženám je výslovne zakázané odložiť čo i len horný diel plaviek pod hrozbou pokuty až 150 euro.

Žiadne žuvačky v Singapure

Vedenie mesta sa pred niekoľkými rokmi rozhodlo zmeniť povesť Singapuru ako špinavého mesta. Boj za čistejšie ulice začal v roku 2004. Do platnosti vošiel zákon zakazujúci okrem iného žuvať na verejnosti žuvačku. Výnimku majú fajčiari bojujúci so svojou závislosťou. Žuvačky značky Nicorette nie sú pokutované, ale len pri predložení lekárskeho predpisu. Ďalej bolo zakázané kŕmenie holubov, pľutie na zem a nariadené povinné splachovanie verejných toaliet. Nariadenia vyvolali medzi obyvateľmi vlnu nevôle, ale nezostalo nič iné, než sa im v záujme zlepšenia životných podmienok v meste začať prispôsobovať.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!