{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Nové lety z Bratislavy? FlyNiki zvažuje presun z Viedne

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

Vlastník a prezident nízkonákladových aeroliniek flyNiky, Niki Lauda sa v rozhovore pre denník Österreich rozpovedal o chystaných plánoch do budúcna. Načrtol možnosť presunu časti letov zo svojej základne na Viedenskom letisku Schwechat do Bratislavy.

Pol milióna cestujúcich pre Bratislavu

Letecká spoločnosť NIKI (známa skor ako flyNiki) je obchodnou značkou aeroliniek Niki Luftfahrt. Je vlastnená bývalým závodníkom F1, Niki Laudom. Svoju základňu majú aerolinky na Viedenskom letisku, kde sú druhým najväčším prepravcom. V minulom roku tu prepravil flyNiki 1,7 miliónov cestujúcich, čo je rovnaké množstvo aké prepravilo celé bratislavské letisko za rovnaké obdobie.

Lauda zvažuje o presune časti letov na Bratislavské letisko. Konkrétne hovoril o charterových letoch, ktoré tvorí asi tretinu letov flyNiki. V konkrétnych číslach by si bratislavské letisko mohlo polepšiť asi o 500 000 cestujúcich ročne. Z Viedne by boli prepravovaní autobusmi. Pre tieto nepravidelné lety to majiteľ spoločnosti považuje za únosné.

Problémom je letecká daň v Rakúsku

Rakúska vláda zverejnila zámer o zavedenie leteckej dane. O jej konkrétnej podobe zatiaľ nie je nič známe. V prípade schválenia by mala daň platiť od marca budúceho roku. Laudov rozhovor má teda za účel upozorniť na negatívne dopady zdaňovania leteckého priemyslu. Hovorkyňa bratislavského letiska Dana Madunická uviedla pre denník Sme, že ich zatiaľ nikto s konkrétnym návrhom neoslovil.

Bratislavské letisko Laudu uvíta

Ako dodala hovorkyňa bratislavského letiska, prípadný zámer na presun charterových letov by letisko uvítalo. Podľa jej slov by sa letisko určite snažilo túto situáciu maximálne využiť pre svoj prospech. Ako nevýhodu vidí hovorkyňa vyššiu cenu vedľajších poplatkov (navigačné poplatky a ďalšie), ktoré podľa nej prevyšujú ceny okolitých letísk a znižuje sa tak konkurencie schopnosť bratislavského letiska.

Zdroj: denník Sme

Štítky

Trasy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!