{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Lufthansa zvyšuje kapacitu lietadiel a naberá zamestnancov

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa si do nového roku pripravila dve veľké novinky. Vo svojich 180 lietadlách kompletne vymení sedačky a zvýši tak ich kapacitu o 8 percent. Ďalej sa chystá prijať až 4000 nových zamestnancov. Oba tieto kroky dokladajú, že letecký priemysel je opäť na vzostupe.

Nové lietadlá dodá Lufhtanse Recaro

Na tento rok je naplánovaná masívna výmena sedadiel v 180 lietadlách. Nové sedačky získajú Airbusy aj Boeingy, kapacita každého lietadla vzrastie v priemere o 8 percent. Väčšine lietadiel pribudnú dve rady sedačiek, čo zodpovedá 12 miest na sedenie na viac. Známy výrobca Recaro dodá celkom 32 tisíc sedadiel. Celá akcia Lufthansu bude stáť 170 miliónov EUR.

Spoločnosť sľubuje, že nedôjde k zmenšeniu priestoru pre cestujúcich. Naopak, nové sedadlá sú tenšie a aj pri menších rozstupoch poskytnú cestujúcim viac miesta. Nový tvar operadiel prinesie viac priestoru v oblasti kolien a pridá 4 centimetre pre nohy.

Tento rok až 4000 nových zamestnancov

Nový riaditeľ spoločnosti, Christoph Franz, oznámil tlači zámer rozšíriť rady zamestnancov na začiatku roku. Lufthansa očakáva tento rok významný nárast počtu cestujúcich a snaží sa tak vyhovieť požiadaviek. Zvýšená kapacita lietadiel vďaka výmene sedačiek a ďalšie nasadzovanie obrieho Airbusu A380 kladie zvýšené nároky na počet palubného personálu. V budúcich mesiacoch sa preto spoločnosť chystá prijať ďalších 2200 letušiek a stevardov. Potrebný budú aj piloti a ďalší obsluhujúci pracovníci.

Zo svojimi 117 tisícimi pracovníkmi je Lufthansa jedným z najväčších zamestnávateľov v Nemecku. Finančné výsledky za tretí štvrťrok minulého roku ukazujú, že sa spoločnosti darí. Medziročne strojnásobila čistý zisk na 628 miliónov EUR.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!