{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Karlove Vary dostanú v júni priamu linku do Viedne

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Je to ďalšie z rady nových karlovarských leteckých spojení. Prevádzku by mala spoločnosť Czech Connect Airlines zahájiť, za výraznej finančnej podpory Karlovarského kraju, najneskôr 1. júna.

Lety by podľa plánu mali prebiehať jedenkrát denne, od pondelku do piatku.

Viedeň z Karlových Varov päťkrát týždenne

Spustenie linky do rakúskej metropoly je po pondelkovom jednaní zástupcov spoločnosti Czech Connect Airlines (pred tým Central Connect Airlines) a Karlovarského kraju na spadnutie. Na podporu nového spojenia vyčlenil kraj 1,25 miliónov českých korún a zároveň ponúkol výrazné zľavy z letiskových poplatkov. Najneskorší termín bol stanovený na 1. Júna 2011. Päť letov týždenne na trase Karlovy Vary – Viedeň bude prevádzkované lietadlom Saab 340 s kapacitou 33 cestujúcich.

Karlovarský región získava s touto linkou výrazne dostupnejšie letecké spojenie do celého sveta. Ponúka sa napríklad populárna trasa Viedeň – Dubaj. Prínos bude ale mať aj opačný. Turisti z Rakúska, často mieriaci do Karlových Varov za golfom a pamiatkami, nebudú musieť absolvovať dlhú trasu po ceste.

Nové linky na letisku Karlove Vary

Tohtoročná jar bude pre karlovarské letisko, čo do počtu spustených liniek, rekordná. K súčasnému spojeniu z Moskvy a Petrohradu sa veľmi skoro pridajú linky z ďalších krajín bývalého Sovietskeho zväzu.

Linku do Jekatěrinburgu od marca spustí Czech Connect Airlines a Ural Airlines, letenku získate približne za 490 Euro. Do Kyjeva potom začne lietať Aerosvit Airlines, letenka na tejto trase bude začínať na 370 Euro. Každú nedeľu bude prilietať z Baku v Azerbajdžane lietadlo Azerbaijan Airlines.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!