{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Internet v lietadle už aj v Európe

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Norwegian je prvá európska nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá cestujúcim umožní pripojiť sa k internetu na palube lietadla. Služba je zatiaľ k dispozícii na palube dvoch Boeingov 737.

V pláne je postupne osadiť potrebným vybavením celú flotilu obsahujúcu 40 kusov Boeingov 737–800.

Zatiaľ dve lietadlá Norwegian

Spoločnosť Norwegian Air Shuttle dnes oficiálne spúšťa službu umožňujúcu internetové pripojenie počas letu. Po krátkom testovaní v tichosti v jednom lietadle, je od dnešného dňa služba dostupná v lietadlách s registráciou LN-DYC a LN-DYG. Cestujúci sa po vystúpení do letovej hladiny budú môcť pripojiť cez Wi-Fi, rovnako ako sú zvyknutý robiť aj na zemi.

Už v lete má byť pripojenie rozšírené do ďalších desiatich lietadiel. Celá flotila by potom podľa plánov mala získať potrebné vybavenie do konca budúceho roku. Koľko si aerolinka bude za pripojovanie účtovať zatiaľ prezradené nebolo. Isté je, že sa internetu dočkajú aj českí a slovenskí cestujúci. Norwegian lieta z Prahy do Oslo Gardermoen (OSL), Kodane, Bergenu a Trondheimu.

Lufthansa bola prvá s internetom na palube

Prvá európska aerolinka, ktorá ponúkla pripojenie k internetu na palube lietadla, bola Lufthansa. Stalo sa tak dokonca už v roku 2003. Služba poskytovaná spoločnosťou Connexion ale skončila v roku 2006. Teraz je internet k dispozícii na vybraných zaoceánskych letoch. Do konca roku 2011 plánuje Lufthansa vybaviť novou generáciou bezdrôtového internetu celú svoju diaľkovú flotilu.

V Amerike už bežná služba

Na území severnej Ameriky je bezdrôtovým internetom vybavená už veľká časť lietadiel. Najväčšiu zásluhu na tom má firma Gogo Inflight. Pomocou siete 92 upravených pozemských vysielačov pokrýva USA, Kanadu a Mexiko. Patrične vybavené lietadlo má na pokrytom území k dispozícii pripojenie o rýchlosti približne 3 Mbps. Od spustenia služby v roku 2008 sa rady takto vybavených lietadiel veľmi rýchlo rozširujú. Napríklad spoločnosť Virgin America mala všetky svoje lietadlá pripojené už v marci roku 2009. Teraz si už internet na palube môžu užívať zákazníci takmer všetkých veľkých aeroliniek.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!