{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Horúca téma: Nové letiskové skenery v Amerike

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Nový typ letiskových skenerov zaplavuje americké letiská. Tieto prístroje sú schopné odhaliť zakázané predmety kdekoľvek v ľudskom tele, zároveň ale odkrývajú intímne partie. Odborníci pochybujú o ich neškodnosti na zdravie. Druhou možnosťou, ako prejsť bezpečnostnou kontrolou je dôkladná prehliadka prehmataním. Nie je divu, že tieto nové praktiky vzbudzujú v Amerike emócie.

Fungujú vôbec tieto nové bezpečnostné skenery správne?

Argumenty všetkých amerických úradov pre ich zavedenie hovorí jasne, tieto nové bezpečnostné skenery pomôžu zabrániť teroristickým útokom. Majú schopnosť odhaliť predmety, ktoré skôr prešli kontrolou nezistené. Robia to ale skutočne? Americký televízny moderátor Adam Savage, známy zo seriálu televízie Discovery Mythbusters, ukazuje, že tomu tak byť nemusí. Pozrite sa na nasledujúce video. Adam ukazuje 30 cm dlhú čepeľ, ktorú sa mu nedopatrením podarilo preniesť na palubu lietadla. Už veríte, že na tom niečo bude?

Kontrola neplatí pre VIP

Nie všetci cestujúci sú nútení prejsť novým skenerom alebo nepríjemnou prehliadkou. Zamestnanci amerického úradu pre leteckú bezpečnosť potvrdili, že vybraná skupina vyšších amerických štátnych zamestnancov kontrolami prechádzať nemusí. Americký minister financií, riaditeľ FBI alebo členovia kongresu majú vlastné pravidlá pre letiskové bezpečnostné kontroly. Neprechádzajú bežnými kontrolnými miestami ako ostatní cestujúci, ale v sprievode svojej ochranky sú podrobení bezpečnostnej kontrole, ktorá sa skladá iba z overenia totožnosti.

Zdroj: Forbes

Muž z Michiganu znečistený močom počas kontroly

Tomas Saweyr, dôchodca zo severného Michiganu si minulý týždeň prežil ponižujúcu skúsenosť. V minulosti prekonal rakovinu močového mechúra a musí preto nosiť na svojom tele vak na zachytenie moču. Pri dôkladnej bezpečnostnej kontrole na letisku došlo nedopatrením zamestnanca prevádzajúceho prehliadku k porušeniu tohto vaku. Cestujúci bol znečistený svojím vlastným močom. Osobne sa mu ospravedlnil riaditeľ úradu pre leteckú bezpečnosť a prisľúbil špeciálne školenie pre svojich zamestnancov tak, aby nabudúce vedeli, ako realizovať kontroly u podobne postihnutých cestujúcich.

Zdroj: Freep

Ako vyzerajú obrázky vytvorené novými skenermi?

V súčasnosti sa používajú dva typy bezpečnostných skenerov. Sú založené na odlišnej technológii a produkujú rozdielne obrázky. Táto infografika The Washington Post ukazuje, ako takýto obrázok človeka vytvorený týmto prístrojom, vyzerá.

Zdroj: The „Washington“:[http://www.aletenky.sk/vyhladavanie-letisk/?q=Washington] Post

Zdroj: The Washington Post

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!