{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Dobre sa vyspať v economy? S Air New Zealand áno

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Všetky snahy aeroliniek spríjemniť cestujúcim dlhý let sa zameriava najmä na pasažierov business a first class. Väčsina z nás ale cestuje ekonomickou triedou. Až doteraz nás médiá zásobovali správami len o snahách leteckých spoločností ušetriť na pasažieroch tejto triedy. Írsky Ryanair je tymito dekadenciami dokonca zvlášť známy. Jedna aerolinka predsa len myslí aj na pohodlie obyčajných cestujúcich.

Pohovka v oblakoch

Novozélandská spoločnosť Air New Zealand predstavila prvé lietadlo, v ktorom sa môžete pohodlne vyspať aj bez drahej letenky. To znamená, že počas letu nebudete musieť celú dobu sedieť. Vďaka novej konštrukcii sedadiel a nožných opierok bude možné vytvoriť medzi sedadlami rovnú plochu k ležaniu. Tieto sedadlá sú zatiaľ k dispozícii v prvom boeingu 777–300ER, ktorý začne lietať túto jeseň. Aerolinka tieto sedadlá pomenovala SkyCouch, teda pohovka v oblakoch.

Pre koho je ponuka určená?

Cestovanie týmto spôsobom samozrejme nie je vhodné pre všetkých. Medzi sedadlami je pomerne stiesnene a málokdo by ich chcel zdieľať s neznámymi spolucestujúcimi. Prespanie na týchto sedadlách je preto určené párom alebo rodine s dieťaťom. V tomto úzkom priestore s tromi sedadlami je naviac miesto iba pre dvoch ležiacich pasažierov. Budete sa musieť zmieriť s tým, že zaplatíte poplatok za neobsadené tretie miesto.

Táto snaha si v každom prípade zaslúži ocenenie a každý určite veľmi rád uvíta rozšírenie tejto ponuky u viacerých leteckých spoločností. Predstavte si, o čo znesiteľnejší by bol napríklad osemhodinový let Londýn Heathrow (LHR) – New York – John F. Kennedy (JFK).

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!