{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

ČSA toto leto obmedzuje Chorvátsko, Split a Dubrovník sa nekoná

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

Cesta lietadlom do najobľúbenejšej krajiny pre zahraničnú dovolenku bude tento rok komplikovanejší. ČSA ruší sezónne linky do Splitu a do Dubrovníku. Zostáva iba Záhreb.

Ako náhrada bude spojenie do Záhrebu posilnené zo súčasných 7 na 9 letov týždenne.

Dubrovník končí, Split len so SmartWings

Tí, ktorí sa chcú na letnú dovolenku do Chorvátska vydať lietadlom, majú tento rok menej možností. ČSA – Czech Airlines v letnom letovom poriadku nepočíta s minuloročnou novinkou, linkou do Dubrovníku. Praha tak prichádza o jediné letecké spojenie do tohto známeho letoviska.

Prekvapivo končí aj spojenie do Splitu, dlhoročné letné destinácie ČSA. Na tejto trase tak zostáva iba konkurenčný SmartWings. V letnom letovom poriadku sa počíta na linke Praha – Split s tromi letmi týždenne. Odlety z Prahy budú prebiehať každý pondelok, stredu a sobotu o 11:00. Späť sa bude Boeing 737–800 zo Splitu vracať o 13:30, do Prahy dorazí o 15:10.

Záhreb zvyšuje na 9 letov týždenne

Ako malú náhradu za zrušené lety posilňujú na leto ČSA spojenie do Záhrebu. Z aktuálnych 7 letov týždenne sa od 27.3. stane 9. Pribúdajú nočné spoje z nedele na pondelok, utorok na stredu a zo štvrtka na piatok. Sobotná poobedňajšia linka končí. Letenky na trase Praha – Záhreb je možné už rezervovať, lety budú aj naďalej obsluhované turbovrtuľovým letúnom ATR72.

Prvá pravidelná zahraničná destinácia ČSA

Zaujímavosť: ako uvádza server planes.cz, Záhreb bol vôbec prvou pravidelnou zahraničnou destináciou ČSA. Už 1. Júla 1930 sa uskutočnil prvý let cez Bratislava a Brno s lietadlom Ford 5 AT-C (registrácia OK-FOR).

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!