{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Čo je dobré vedieť o letenkách okolo sveta?

Back to news

Fotolia_20835796_XS.jpg

Napadlo vás niekedy, aké by bolo precestovať celý svet? S letenkami okolo sveta to nie je nesplniteľný sen. S jednou letenkou je možné navštíviť množstvo miest kdekoľvek na svete. Nemusíte nutne obletieť celý svet, je možné obkrúžiť len jeden kontinent. Ak chcete, môžete na cestách stráviť týždne alebo pokojne aj roky. Znie to zaujímavo? Poďme sa teraz v stručnosti pozrieť, aké konkrétne možnosti sú k dispozícii.

Kedy kúpiť letenku okolo sveta

Hovorí sa im letenky okolo sveta, to ale neznamená, že je nutné s nimi obletieť celý svet. Tieto ponuky sú veľmi užitočné aj v prípade, že zamýšľate precestovať jediný kontinent. Pre všetky spoločne platia nasledujúce obmedzenia. S jednou takouto letenkou je možné absolvovať maximálne 16 individuálnych letov (všeobecné obmedzenia počtu letov na jedinej elektronickej letenke). V stručnosti. Ak plánujete cestu s viac než dvoma zástavkami, zvoľte si letenku okolo sveta.

Kto ich ponúka?

V tento moment je dobré mať v hlave aspoň hrubý náčrt chystanej cesty. V prípade, že zamýšľate precestovať celý svet, ponúka sa niekoľko málo možností. Plánujete kratšiu cestu? Existuje množstvo možností, prirodzene tu nemôžeme zmieniť všetky. Odporúčame si prejsť mnohé fóra, kde sa o takýchto možnostiach diskutuje.

Precestujte celý svet

Chceli by ste obkrúžiť celý svet? Potom je najlepšie zamerať sa na ponuky aliancií leteckých spoločností. Špeciálnu ponuku má väčšina z nich. Vyniká Star Alliance so svojim Round the World Fare. Môžete si tak vyberať z 975 destinácií po celom svete. Letenky sú k dispozícii pre  ekonomickú, business aj prvú triedu. Ďalej sa delí podľa limitu precestovanej vzdialenosti. Po ceste je možné urobiť maximálne 15 zástaviek. Je dobré vedieť, že zástavka sa počíta iba v prípade, že na jednom mieste strávite viac než 24 hodín. Kratší čas  medzi letmi nie je považovaný za zástavku, ale je ho možné využiť pre rýchlu prehliadku miest v blízkosti letiska. Na podobné ponuky narazíte aj u aliancie OneWorldSkyTeam. Pretože ale majú menej participujúcich aeroliniek, neponúka také dobré pokrytie sveta. Letenky okolo sveta ponúkajú aj jednotlivé letecké spoločnosti, napríklad KLM alebo Singapore Airlines. Takáto letenka ale platí výhradne na lety tej ktorej spoločnosti.

Čo takto obkrútiť kontinent?

Zaujíma vás objavovanie len určitej časti sveta? Potom si ale môžete vyberať z veľkého množstva ponúk viacerých spoločností. Asi najlepší spôsob je pozrieť sa, čo ponúkajú aliancie leteckých spoločností. Napríklad s OneWorld si vyberiete konkrétne možnosti v závislosti na oblasti, ktorú hodláte precestovať. Pre oblasť Pacifiku alebo aj Ázie má špeciálnu ponuku Star Alliance. Ak chcete zostať v Európe pozrite sa čo vám môže ponúknuť SkyTeam.

Ako precestovať svet naozaj lacno

S tým, ako sa nízkonákladové letecké spoločnosti rozširujú, je už teraz možné precestovať celý svet len s ich pomocou. Ale pozor, jednoduché to nebude. Najväčším problémom ej neexistencia aliancie, ktorá by ponúkla jedinú letenku. Je len na vás ako dobre si cestu naplánujete a zorganizuje­te.  Prehľadá­vaním ponúk a ich kombinovaním strávite nevyhnutne množstvo času. Dôležité je mať na prestup vždy veľkú časovú rezervu. Nízkonákladové spoločnosti môžu let na poslednú chvíľu zmeniť alebo zrušiť. Môže dokonca nastať situácia, kde aerolinky niektoré spojenie ukončí až keď vyrazíte na cestu. Fóra na internete sú pre tento spôsob cestovania veľmi cennými informačnými zdrojmi.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!