{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Bonusové programy aeroliniek

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Tí, ktorí často lietajú, zabezpečené bonusové programy leteckých spoločností dobre poznajú. Ale viete, že byť členom frequent flyer programu sa vyplatí aj občasným cestujúcim?

Ako to funguje?

Takmer u každej aerolinky narazíte na program, ktorý odmeňuje častých cestujúcich. Základný princíp je jednoduchý. Precestovaná vzdialenosť (v míľach alebo kilometroch) sa pripočítava na vaše zákaznícke konto. Akonáhle dosiahnete za určité obdobie dostatok precestovanej vzdialenosti, môžete začať čerpať výhody.

Čo môžem získať?

Bonusy, ktoré môžet získať sú veľmi rôznorodé. Každý program ponúka niečo iné. Najčastejšie sa stretnete s ponukou vylepšenia pre budúci let. Za nazbierané míle alebo kilometre je možné zabezpečiť si letenku do vyššej triedy. Zaplatíte tak cenu letenky v ekonomickej triede a let si môžete užívať aj v prvej triede. Ak máte nazhromaždených viac bonusových bodov, môže to stačiť aj na zaplatnie celej letenky. Bonusa sa ale neobmedzujú len na služby aeroliniek. Je možné nimi zaplatiť ubytovanie v partnerskom hotely alebo aj zapožičanie auta.

Užitočné tipy

V skutočnosti je to s partnerskými programami trošku zložitejšie. Konkurencia je veľká aj v tejto oblasti a tak existuje aj množstvo rôznych frequent flyer programov rôznych aeroliniek. Do hry ďalej vstupujú letecké aliancie spájajúce viac prepravcov. Aby ste mohli využiť ponúkané výhody naplno, je tu niekoľko užitočných rád. Ako prvé si premyslite všetky plánované trasy, potom bude jednoduchšie vybrať jedinú leteckú spoločnosť (alebo alianciu), ktorá pokryje vaš potreby.

Zbierajte čo najviac bonusových míľ alebo kilometrov na jeden účet. Ak letíte so spoločnosťou, u ktorej ešte nemáte bonusové konto, založt si ho. V budú cnosti sa môže hodiť. A nakoniec, ak vám k dosiahnutiu vybraného bonusu chýba málo bodov, je možné je spravidla dokúpiť.

Bonusový program OK Plus

Pre českých ale aj slovenských zákazníkov je asi najzaujímavejší program OK Plus od ČSA (Czech Airlines). V rámci aliancie zbierate do tohto programu míle aj s partnermi Aeroflot, Aeromexico, Air France – KLM, Alitalia, China Southern Airlines, Delta Air Lines, Korean Air, Air Europa a Kenya Airways. Zabezpečiť si tak môžete aj netradičný zážitok typu let balónom alebo výcvik na leteckom simulátore.

Pamätajte si

Pamätajte si, že až nabudúce poletíte, tak už jedine s leteckou spoločnosťou s frequent flyer programom. Neponúka ho len niekoľko spoločností, medzi najväčšími je to Ryanair. Registrácia zaberie pár minút a je zdarma.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár





Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!