{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Ako splynúť s miestnymi pri ceste do ázijských krajín

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Spoločenské zvyklosti sa líšia v závislosti od krajiny. Najmä pri stretnutí s ázijskou kultúrou sa výhražným pohľadom miestnych neubránite. Čítajte ako nevzbudiť nechcenú pozornosť.

Prečítajte si týchto niekoľko dobre mienených rád. Pochádzajú priamo z úst Číňanov, Japoncov, Thajcov a Indov pravidelne sa stretávajúcich s turistami vo svojich krajinách.

Shanghai – buďte gentlemani

Xenia Li, pracujúca v zákazníckom centre, chváli mužov vo svojom meste. Nikde inde v Číne neuvidíte, že by boli s svojim ženám tak pozorní. Je samozrejmé, že nosia ich batožiny a kabelky. Byť gentlemanom je v Šanghaji prirodzené.

Thajsko – v bare platia všetci rovnako

V Thajsku si miestny obyvatelia nenakupujú panákov po jednom. Vždy, keď ide skupina priateľov do baru, objednajú si celú fľašu alkoholu. Na konci večera sa potom o účet všetci spravodlivo rozdelia, bez ohľadu na to, kto koľko vypil.

Japonsko – sushi a prísna morálka

Sushi je medzinárodným jedlom Japonska. Sushi bary sú aj vyhľadávaným cieľom turistov. Tí ale väčšinou nemajú odvahu objednať si surovú rybu, a tak si zvolia rôzne zeleninové varianty. Tie sú pritom v Japonsku považované za jedlo pre deti.

V prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy nikdy neberte telefón. V opačnom prípade počítajte s veľmi dôrazným upozornením od ostatných cestujúcich. Japonci vo vlakoch veľmi často spia a akékoľvek vyrušovanie je považované za vážny prehrešok.

India – prebiehajte cez ulicu

O tento tip sa podelil režisér Siddharth Sikand. Čakať na kraji ulice až vám niekto zastaví je zbytočné. Ak chcete prejsť, neváhajte a bežte. Ako miestny hovoria, Boh vás ochráni.

Hong Kong – prehnané obavy o zdravie

V Hong Kongu uvidíte množstvo miestnych s rúškou cez tvár. Nedávne epidémie SARS a vtáčia chrípka sa postarali o všeobecný strach z nákazy. Kýchnutie na ulici znamená okamžité odvrátenie sa všetkých okolo vás. Dostali ste nachladnutie z klimatizácie v lietadle? Ak sa chcete vyhnúť výhražným pohľadom miestnych obyvateľov, bez rúšky na ulici nevychádzajte.

Preložené z originálu: 10 ways to look like a local in Asia

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!