{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Ako rýchlo precestuje Santa Claus celú Európu?

Back to news

Fotolia_19948407_XS.jpg

Vianoce sú za dverami. V našej spoločnosti sa intenzívne zaoberáme lietaním, a tak sa objavil nápad. Čo keby sme pomohli Santa Clausovi s jeho každoročnou výpravou? Naplánujeme mu cestu tak, aby včas zvládol rozviesť všetky darčeky. Rovnako vás zaujíma, koľko času by mu zabralo navštíviť všetky európske hlavné mestá? Koľko by k tomu potreboval letov? Utratil by za cestu toľko, že by mu už neostali peniaze na darčeky? Poďme to zistiť

Európsky Santa Claus

Sídlime v Európe, tak sme si nemohli nič viac, len zvoliť toho jediného pravého Santa Clausa. Pochádza z Fínska. Priamo na polárnom kruhu, v meste Rovaniemi, leží jeho oficiálne sídlo. A pretože je Santa múdry muž, polohu si nemohol vybrať lepšie. Najbližšie letisko má len kúsok, 2 kilometre od svojej dediny.

Náš európsky Santa Claus má za úkol navštíviť všetky hlavné mestá členských krajín Európskej únie. Aktuálne je ich 27. Ak sa pozriete na mapku členského štátu, uvidíte dve biele miesta. ŠvajčiarskoNórsko v Európskej únie nie sú. Ani deti z týchto krajín sme nechceli pripraviť o darčeky a preto sme hlavné miesta týchto dvoch krajín do plánu zahrnuli. Santa Claus teda nakoniec musí stihnúť navštíviť 29 hlavných miest. Všetky sú zobrazené na mape.

Santa Claus cestuje Európou, Aletenky.sk

Santa Claus cestuje Európou, Aletenky.sk

Zaujímavé čísla

Pridávame niekoľko zaujímavých čísiel. Ako už viete, Santa Claus navštívi 29 európskych hlavných miest. Bude teda musieť absolvovať 31 letov a prestúpiť na tridsiatich letiskách. Precestuje celkom 18 192 kilometrov pred tým, než sa opäť vráti do svojej dediny v meste Rovaniemi. V lietadle strávi takmer dva dni, presne 43 hodín a 15 minút. Na svojej ceste vystrieda 17 leteckých spoločností14 typov lietadiel. Najčastejšie bude sedieť v lietadle typu Airbus, precestuje v ňom 58% cesty. V Boeingu poletí len 8% z celkovej vzdialenosti.

Aká bude cena takejto Santovej cesty?

Určite ste zvedaví, koľko peňazí by Santa Claus na takúto cestu potreboval. S našim vyhľadávačom leteniek by nebola ťažká práca. Celkovú cenu odhadujeme na 3 953 Euro. To naozaj nie je málo peňazí. Vedzte, že cena je tak vysoká, pretože letenky by boli rezervované iba s týždenným predstihom a vo vianočnej sezóne. Zároveň niektoré trasy nie sú obsluhované nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Dokážete nájsť lepšiu trasu? Tipy a pripomienky sú vítané.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

  • × Komentár bol vymazaný

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!