{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Airbus vyhráva nad Boeingom, A380 po novom do San Franciska

Back to news

Fotolia_42659877_XS.jpg

Obaja veľký konkurenti na poli dopravných lietadiel oznámili konečné výsledky za uplynulý rok. Airbus dodal viac lietadiel a mal aj väčší zisk, jeho A380 bude po novom lietať z Frankfurtu do San Franciska. Boeing stoja veľa peňazí problémy s pripravovaným modelom 787 Dreamliner, dodávky sa oneskorujú a prejavuje sa to aj na finančných výsledkoch.

Airbus vedie tretí rok v rade

Už od roku 2008 je v tomto nevyhlásenom boji rovnaký víťaz. Konzorcium Airbus dodalo viac lietadiel než americký Boeing aj v roku 2010. Rozdiel 644 verzus 625 lietadiel ale nie veľký. Airbusu naviac pomohla novo získaná decembrová zákazka na 60 strojov pre Virgin America. Horšie je to s finančnými výsledkami. V poslednom štvrťroku minulého roku poklesol Boeingu zisk o 110 miliónov dolárov. Spoločnosť už oznámila, že v roku 2011 očakáva ďalší prepad oproti pôvodnému odhadu.

A380 sa darí, 787 Dreamliner v problémoch

Boeing rieši neustále nové problémy so svojim lietadlom novej generácie 787 Dreamliner. Do komerčnej prevádzky zatiaľ nebol uvedený ani jeden kus tohto revolučného stroja. Pritom dodávky mali už začať. Posledné zdržanie je spôsobené novembrovým požiarom, ktorý donútil jeden z vývojových modelov núdzovo pristáť. Podľa aktuálnych správ bude prvá 787 dodaná spoločnosti All Nippon Airways koncom roku 2011.

Najväčšiemu modelu Airbusu sa naopak darí. Dodávky prebiehajú podľa plánu a postupne sa rozširuje ponuka leteckých trás. Nemecká Lufthansa zariadi A380 novú linku od 10.5.2011. Na trase Frankfurt nad Mohanom (FRA) – San Francisco International (SFO) nahradí aktuálny Boeing 747–400. Kapacita jedného letu vzrastie o 30% na 526 pasažierov. Ceny leteniek sa podľa oznámenia leteckej spoločnosti nezmení.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!