{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Afrika je aj napriek súčasným nepokojom atraktívnym trhom

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Severné časti Afriky zmietajú rozsiahle nepokoje. Európske letecké spoločnosti aj napriek tomu oznamujú plány na expanziu do čierneho kontinentu. Tento rok zaháji prevádzku  množstvo nových liniek.

Stále viac veľkých svetových firiem v Afrike investuje. Aerolinky rýchlo reagujú a otvárajú nové trasy. Poďme sa pozrieť, ktoré mestá prežívajú najväčší rozvoj.

Rýchly rast dopytu po leteckej preprave

Analýza leteckej spoločnosti Lufthansa predpovedá až do roku 2025 šesťpercentný medziročný rast dopytu po leteckej preprave. Najviac sa v súčasnosti rozvíja energetický priemysel. Zahraničné firmy potrebujú na stavby prepravovať svojich kvalifikovaných pracovníkov. S rastom ekonomiky prichádza aj zvyšujúci sa podiel strednej triedy v obyvateľstve. Afričania bohatnú a chcú cestovať.

Lufthansa, British Airways aj Air France-KLM reagujú

Európske letecké spoločnosti reagujú rýchlo a pre nadchádzajúcu sezónu zvyšujú počty letov a otvárajú nové trasy. Napríklad Air France – KLM už zahájila nové lety do miest Kigali v Rwande a Bata v Rovníkovej Guinei, v priebehu roku začne ponúkať letenky do Libérie, Líbye a Sierra Leone. British Airways začne do marockého Marakéše lietať dokonca trikrát týždenne.

Ani Lufthansa nezostáva pozadu. Už od novembra minulého roku lieta pravidelne do Konga. Prostredníctvom dcérskej spoločnosti bmi ponúka ako novinku lety do hlavného mesta Líbye Tripolisu a známeho marockého letoviska Casablanca.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!