{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Zarezervujte si vybrané sedadlo u Ryanair

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Možnosť vybrať si určité miesto v lietadle je u nízkonákladových leteckých spoločností z pravidla veľmi obmedzená. Ryanair však teraz prichádza s novinkou, rezervácia konkrétneho sedadla vo vybraných radách.

Rezervácia miesta je zatiaľ dostupná iba na obmedzenom množstve letov, ale postupne sa bude rozširovať. Za výber konkrétneho miesta v lietadle si Ryanair povie o 10 euro.

Ryainar rúca zažité pravidlá

Obchodný model nízkonákladových leteckých spoločností im velí šetriť, kde sa len dá. Jedným z kľúčov k ich úspechu je čo najviac skrátiť dobu, ktorú lietadlo strávi na zemi. Nemožnosť rezervácie konkrétneho sedadla je spôsobom, ako urýchliť výmenu cestujúcich v lietadle.

Ryanair však so svojou novinkou ide proti prúdu a umožní cestujúcim výber konkrétneho sedadla. Ide o rozšírení už skôr ponúkanej služby prioritného nástupu do lietadla. Novinka je zatiaľ v testovacej prevádzke. Za poplatok 10 euro je možné vybrať si pri rezervácii letenky konkrétne sedadlo v radách s núdzovými východmi a väčším miestom pre nohy (1, 2, 16 a 17).

Zatiaľ iba na vybraných letoch

Ryanair túto doplnkovú službu zatiaľ prevádzkuje v skúšobnom režime. Vo svojom domovskom Írsku ju už od mája skúša na trase Dublin – Londýn. Od 22. Septembra bude rozšírená na ďalšie vybrané lety zo základňami v Dubline, Londýne, Bruselu a Miláne. Ich aktuálny prehľad je k dispozícii na webe Ryanair v tomto dokumente.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!