{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Wizz Air zavádza nový poplatok a zlacní letenky o 5 EUR!

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Na tlačovej konferencii nízkonákladovej aerolinky Wizz Air nakoniec došlo k tomu, čomu sa množstvo klientov tohto prepravcu obávala. Oficiálne bolo totiž oznámené zavádzanie nového poplatku za príručnú batožinu na všetkých prevádzkovaných linkách.

Testovacia prevádzka

Pre informáciu bol poplatok zavedený na skúšku iba na linke Katovice – Londýn (LTN) a testovacie lety prebiehali už od augusta. S výsledkom testu bol Wizz Air očividne spokojný, a tak zavádza poplatok za väčšiu batožinu (10 EUR) ako prvý európsky prepravca.

Poplatok za príručnú batožinu 10 EUR = zľava 5 EUR

Aj keď bude niektorých pasažierov strašiť poplatok za väčšiu batožinu, stále bude k dispozícii jedno menšie zadarmo Tak teda, ak budete mať iba jednu príručnú batožinu, dodržíte rozmery max. 42×32×25 cm (30 l) a batožina sa v lietadle vojde pod sedačku, nebudete platiť žiadne dodatočné poplatky. V prípade väčšej príručnej batožiny o maximálne povolených rozmeroch 56×45×25 cm (60 l) si pasažieri aerolinky zaplatia 10 EUR za každý priamy let.

Upozorňujeme, že na palubu lietadla je povolené zobrať len jednu batožinu (menšiu alebo väčšiu).

Nové pravidlá sú platné pre cestujúcich, ktorí si od 4. októbra rezervujú lety na termín od 24. októbra ďalej. Prepravca ďalej dodáva, že tovar zakúpený na letisku za bezpečnostnou kontrolou bude aj naďalej povolené prepravovať zadarmo. Rezervácie urobené pred 4. októbrom a lety, ktoré sa uskutočnia pred 24. októbrom, touto politikou postihnuté nebudú (s výnimkou trasy Katovice – Londýn). Nový poplatok 10 EUR za veľkú palubnú batožinu má zákazníkov aerolinky motivovať k preprave menšej batožiny.

Podľa informácií z tlačovej konferencie prinesie táto novinka aj značné úspory pre Wizz Air a na nové rezervácie na letoch, ktoré sa uskutočnia od 24. októbra, budú aplikovať zľavy 5 EUR. Minimálna celková cena najlacnejších leteniek by tak mala byť 10 EUR za jeden smer vrátane daní a maximálneho poplatku za rezerváciu.

Poučné video týkajúce sa novej politiky leteckej spoločnosti si môžete prehliadnuť tu.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!