{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Tipy ako si zabezpečiť svoje veci pri ceste lietadlom

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Myslíte si, že pri ceste lietadlom sú vaše veci v bezpečí? Predstavte si, koľkými rukami vaša batožina prejde a aká je zraniteľná. Ponúkame niekoľko jednoduchých tipov, ako znížiť riziko počas cesty lietadlom.

Je zbytočné byť príliš podozrievavý, ale nie je vhodné zlodejom prácu uľahčovať. Stačí dodržiavať niekoľko zásad.

Doklady, platobnú kartu a mobil majte vždy pri sebe

Tri dôležité veci je potrebné mať pri sebe za všetkých okolností. Za pomoci osobných dokladov, platobných kariet a mobilu je možné cestu absolvovať aj keby ste prišli o všetko ostatné. Môžete sa ubytovať v hoteli, požičať si auto a obstarať si jedlo a oblečenie. Žiadna z týchto troch základných vecí nie je v zahraničí jednoducho nahraditeľná, preto ich nepúšťajte z očí.

Cenné veci na jednom mieste

Pri balení batožiny odporúčame umiestniť všetky cennosti a najdôležitejšie veci (napríklad peniaze, šperky a lieky) na jedno miesto, najlepšie do skrytej časti alebo úplne na dno. Osvedčilo sa použitie sáčku. Môže to byť rovnaký typ, ktorý použijete pre prepravu tekutín v príručnej batožine. Dôvod? Robíte to pre svoj pokoj. Skontrolovať, či nič dôležitého nechýba je len otázkou okamihu. Zlodeji spoliehajú na to, že na krádež prídete, až keď bude neskoro. Čím skôr zistíte, že niečo chýba, tým je väčšia šanca že bude vinník dostihnutý.

Cestujete s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou?

Cestovanie nikdy nebolo dostupnejšie než dnes. Z veľkej časti na tom majú podiel nízkonákladové letecké spoločnosti. Aby mohli ponúkať lacné letenky, vymýšľajú stále nové a nové poplatky. Odbavená batožina bola spoplatnená veľmi skoro.  Kto chce cestovať naozaj lacno, spolieha sa iba na príručnú batožinu. Jej rozmery a hmotnosť sú ale obmedzené a môže sa stať, že vám nebude dovolené si ju na palubu lietadla zobrať.

TIP: Prečítajte si aj sprievodcu pravidlami pre príručnú batožinu

Na takúto situáciu je dobré sa pripraviť. Ak viete, že sa vaša príručná batožina pohybuje v horných medziach povolených hmotnostných a rozmerových limitov, počítajte s možnými následkami. Do batožiny umiestnite menší batoh, v ktorom budú tie najdôležitejšie veci, potrebné počas letu. Ak budete pri check-in nútený odovzdať batožinu k odbaveniu, batoh si z neho môžete vytiahnuť a v pokoji pokračovať v ceste.

Obľúbené tričko majte na sebe

Máte obľúbené tričko, bez ktorého nikdy na dovolenku nevyrážate? Oblečte si ho na seba. Jedine tak stopercentne zabezpečíte, že s vami dorazí do cieľa cesty. Každý, kto cestuje lietadlom často, vám určite potvrdí, že batožina nie vždy dorazí na rovnaké letisko ako vy. Vo väčšine prípadov sa s ním opäť stretnete o niekoľko dní neskôr a pre prípad straty sú letecké spoločnosti poistené. Váš najobľúbenejší kúsok oblečenia ale peniaze nenahradia.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!