{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Seriál predstavujeme letiska: Letisko Leoša Janáčka Ostrava-Mošnov

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Poďme si teraz predstaviť tretie najväčšie české letisko, nachádzajúce sa 20 km od centra Ostravy pri obci Mošnov. Jeho história siaha až do počiatku 20. storočia, teraz je hlavným vzdušným prístavom Moravskosliez­keho kraju.

Väčšinu leteckej prevádzky tvoria charterové lety. Pravidelné spojenie s Ostravou a Viedňou obstarávajú tri lety ČSA a Czech Connect Airlines denne.

História letiska Ostrava – Mošnov

Na mieste dnešného letiska sa prví priekopníci letectva, bratia Žurovcoví, objavili už v roku 1909. Väčšie využitie sa tomuto priestoru dostalo v roku 1939, kedy tu nemecká Luftwaffe vytvorila poľné letisko pre útok na Poľsko. Po roku 1945 bola plocha krátko využívaná československou armádou, ktorá toto letisko neskôr, v roku 1956, prestavala do súčasnej podoby. Civilná prevádzka na letisku bola pri nepravidelných letoch zabezpečovaný ČSA. Vojenská časť letiska ukončila činnosť v roku 1993, v roku 2004 bolo letisko prevedené do majetku Moravskosliezkeho kraju a začala sa súčasná éra rozvoja.

Nový terminál

13. decembra 2006, bol slávnostne otvorený nový terminál. Letisko aj získalo svoje súčasné meno: Letisko Leoša Janáčka Ostrava, na počesť hudobného skladateľa a rodáka z neďalekej obce Hukvaldy. Za 320 miliónov bola vybudovaná moderná dvojposchodová odbavovacia hala. Cestujúci  majú k dispozícii rýchle občerstvenie, obchody, Českú poštu, bankomaty a zmenáreň. Výhodou je bezplatné internetové pripojenie formou Wi-Fi v celom areáli letiska.

Parkovanie a doprava na letisku Ostrava – Mošnov

Spojenie s centrom Ostravy zabezpečujú pravidelné autobusové linky. Pozrite sa na cestovné poriadky na webe letiska. Pre šoférov sú k dispozícii tri nestrážené parkoviská. P1 pre krátkodobé parkovanie priamo pred terminálom a P3 pre dlhodobé parkovanie. Parkovanie na letisku Ostrava – Mošnov je spoplatnené čiastkou 200 Kč za deň, za týždeň 800 Kč. Taxi stanovisko nájdete pred terminálom, na letisku majú pobočku autopožičovne Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt.

Pravidelné letecké spojenie

Pravidelné letecké spoločnosti zabezpečujú spoločnosť Job Air – Central Connect Airlines v spolupráci s ďalšími aerolinkami. Používa lietadlá Saab 340 s kapacitou 33 cestujúcich. Vo všedné dni sú k dispozícii tri lety denne na trasách Ostrava – Praha a Ostrava – Viedeň. Podrobnejšie viď tabuľka:

Trasa Odlety v bežných dňoch Odlety počas víkendu
Ostrava – Praha 5:20 14:55 18:00 14:55 18:00
Praha – Ostrava 12:00 16:35 21:30 13:00 17:35
Ostrava – Viedeň 5:20 11:45 17:40 nie
Viedeň – Ostrava 10:35 15:10 20:45 nie

Priame letecké spojenie z Ostravy do Izraelu ponúka spoločnosť Czech Connect Airlines. Boeing 737 odlieta z Ostravy každý utorok o 8:00. Na letisku Tel Aviv Yafo – Ben Gurion (TLV) pristane o 12:35, späť do Ostravy odlieta o hodinu neskôr. Spiatočná letenka je ponúkaná za 490 dolárov.

Charterové letenky

U českých cestovných kancelárii je možné zakúpiť veľké množstvo zájazdov s odletom z Ostravy. Najpopulárnejšou destináciou sú podľa tohtoročného letového poriadku grécke ostrovy: Kréta, Korfu, Rhodos alebo Zakynthos. S charterovou letenkou sa môžete vydať aj do Bulharska, Egyptu, Chorvátska, Španielska, Tuniska a Turecka. Pre tých, ktorí neholdujú najznámejším turistickým letoviskám, sú k dispozícii letenky na Cyprus, Sicíliu alebo do Srbska. Lieta sa často s medzipristátím v Brne.

Video – Letisko Leoša Janáčka Ostrava-Mošnov

Zdroj: Oficiálny web letiska

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!