{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Seriál predstavujeme letiská: Letisko Viedeň

Back to news

52c52896a5bfb-fotolia-42659877-xs.jpg

Tentokrát si predstavíme najrušnejšie rakúske letisko, častý cieľ pre cestujúcich zo Slovenska a južnej Moravy, letisko Viedeň Schwechat. Prečítajte si o doprave a parkovaní, letenkách, ale aj histórii tohto letiska.

Na letisku Viedeň Schwechat pôsobí 61 leteckých spoločností lietajúcich do 281 destinácií po celom svete.

Histórie letiska Viedeň

Letisko bolo na súčasnom mieste, 18 km na východ od centra Viedne, vybudované v roku 1938. Slúžilo z počiatku vojenským účelom. Meno získalo podľa neďalekého mesta Schwechat. V roku 1954 sa letisko Viedeň Schwechat stalo hlavným vzdušným prístavom Rakúska. V roku 1972 bola sprevádzkovaná druhá runway a o desať rokov najskôr sa letisko Viedeň Schwechat dočkalo napojenia na rakúsku diaľničnú sieť. Počet terminálov sa postupne rozširoval až na súčasné 3.

Nový terminál Skylink

Výstavba nového terminálu Skylink bola na letisku Viedeň Schwechat zahájená už v roku 2004, stretla sa ale s množstvom problémov a termín dokončenia bol niekoľko krát odložený. Rozsiahla stavba by mala byť dokončená v roku 2012. Tento nový terminál umožní odbaviť aj súčasné najväčšie lietadlo, Airbus A380. Výstavba si vyžiadala vytvorenie provizórneho terminálu 1A, ktorý je určený pre nízkonákladové letecké spoločnosti.

Parkovanie a doprava na letisku Viedeň

Vďaka priamemu napojeniu na rakúsku diaľničnú sieť je letisko Viedeň Schwechat, hlavne pre obyvateľov Bratislavy a okolia, dostupné rovnako dobre ako letisko Bratislava (BTS). Cestu z Bratislavy po diaľniciach A6 a A4 pohodlne zvládnete za menej než hodinu. Nezabudnite na diaľničnú známku, desaťdenná stojí 7,9 Eur. Autobusovú dopravu na letisko Viedeň Schwechat ponúka napríklad Student Agency.

Ak prídete autom a potrebujete naložiť alebo vyložiť cestujúcich, využite parkovacie plochy K1 a K3 blízko terminálov. Sadzba je 3,7 EUR/hodinu. Pre dlhodobé parkovanie sú na letisku Viedeň Schwechat k dispozícii kryté parkoviská P3 a P4, prípadne parkovisko C (7 dní za 91 EUR). Lacnejšou voľbou je parkovisko Mazur neďaleko letiska Viedeň Schwechat, za týždeň tu zaplatíte 52 EUR. Cenník a podrobnejšie informácie (anglicky).

Pravidelné letecké spojenia

Letenky na viedenskom letisku ponúka 61 leteckých spoločností v čele s Austrian Airlines. Táto letecká spoločnosť sídli v termináli 1. Terminál 1A využívajú nízkonákladové letecké spoločnosti, hlavne, Air Berlin a FlyNIKI. Z letiska Viedeň Schwechat si môžete aktuálne zakúpiť letenku do 281 destinácií po celom svete.

Pozrite sa na prehľad hlavných trás z letiska Viedeň Schwechat:  

Trasa Letecké spoločnosti
Viedeň – Londýn Austrian Airlines, British Airways, GermanWings, Air Berlin, bmi, Lauda Air, easyJet
Viedeň – Barcelona Vueling, Austrian Airlines, GermanWings, Air Berlin
Viedeň – Zürich Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Air Berlin, Lauda Air, Korean Air
Viedeň – Milán Austrian Airlines, GermanWings, Air Berlin
Viedeň – Rím Austrian Airlines, Alitalia, GermanWings, Air Berlin, Lauda Air

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!