{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Seriál predstavujeme letiská: Letisko Brno – Tuřany

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

V druhom diely nášho seriálu pokračujeme v predstavovaní významných českých letísk. Tento krát sa pozrieme na brnenské letisko, ktoré sa nachádza v mestskej časti Tuřany.

Po období útlmu záujem o letenky z Brna opätovne rastie, dôkazom je otvorenie nových liniek do Londýna, Ríma, Alicante alebo Moskvy.

História letiska Brno – Tuřany

História súčasného brnenského letiska sa datuje do roku 1950, kedy pôvodné trávnaté letisko v susedných Černoviciach prestalo vyhovovať. V šesťdesiatych rokoch už služieb letiska využívalo viac než 200 tisíc cestujúcich ročne. Počiatkom roku 1982 bolo brnenské letisko pod správnou armády a civilná letecká prevádzka sa obmedzila iba na dobu konania veľtrhov. Od roku 1989 je letisko Brno – Tuřany držiteľom štatútu verejného medzinárodného civilného letiska. Nová éra rozvoja letiska začala jeho prevedením do správy Juhomoravského kraju v roku 2004 a spustením pravidelnej linky Ryanair do Londýna. Medzi rokmi 2003 a 2008 sa tu každoročne usporadúvali medzinárodné letecké dni CIAF (Czech International Air Fest).

Nový terminál

V roku 2005 bol položený základný kameň nového odbavovacieho terminálu letiska Brno. Nová budova s pozoruhodným architektonickým riešením bola otvorená presne za rok. Náklady na výstavbu boli 245 miliónov korún. Prepravná kapacita 1000 cestujúcich za hodinu poskytuje dostatočnú rezervu pre budúci rozvoj letiska.

Parkovanie a doprava na letisku Brno – Tuřany

Spojenie s centrom Brna zabezpečuje autobusová linka číslo 76, jazdiaca v polhodinových intervaloch. Pre šoférov je poloha letiska veľmi výhodná, nachádza sa iba 2 kilometre od zjazdu Brno – Slatina na diaľnici D1. Strážené parkovisko je k dispozícii priamo pri letisku. Naložiť a vyložiť cestujúcich môžete zadarmo, ak to stihnete do 10 minút. Za jeden deň parkovania zaplatíte 150 Kč, za týždeň je to 750 Kč. Stanovisko taxi nájdete pred terminálom. Pobočky tu majú autopožičovne Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt.

Pravidelné letecké spojenie

Po krátkom období útlmu sa počet pravidelných liniek z letiska Brno opäť začal rozrastať. Letenky na pravidelné lety ponúkajú spoločnosti: Ry­anair, Wizz Air, Czech Connect Airlines, UTair Aviation a Central Connect Airlines (Praha v spolupráci s ČSA).

Trasa Vo dni Letecká spoločnosť Cena letenky od
Brno – Praha po – pia Job Air – Central Connect Airlines – Central Connect Airlines 197 EUR (4 813 Kč)
Brno – Londýn (Stansted) po – ne Ryanair 54 EUR (1 322 Kč)
„Brno – Londýn (Luton)“:http://www.aletenky.sk/…/Brno/Londýn po, st, pia, ne Wizz Air 55 EUR (1 348 Kč)
Brno – Milán po, st, pia Ryanair 14 EUR (340 Kč)
Brno – Rím st, ne Wizz Air 44 EUR (1 078 Kč)
Brno – Alicante út, ne Ryanair 71 EUR (1 742 Kč)
Brno – Moskva (Domodědovo) st, pia, so, ne Czech Connect Airlines 269 EUR (6 584 Kč)
Brno – Moskva (Vnukovo) út, št, so Czech Connect Airlines zatiaľ nie je k dispozícii
Brno – Moskva (Vnukovo) út, št, so UTair Aviation zatiaľ nie je k dispozícii
Brno – Petrohrad st, ne Czech Connect Airlines zatiaľ nie je k dispozícii

Charterové letenky

Charterové lety realizuje česká spoločnosť Travel Service, letenky sú súčasťou zájazdov. Na zoznam cestovných kancelárii, u ktorých si môžete zakúpiť zájazd s odletom z Brna sa môžete pozrieť na stránkach letiska. Voľné kapacity do sezónnych destinácií ponúka Travel Service pod svojou obchodnou značkou SmartWings. V rezervačnom systéme sú dostupné letenky z Brna na grécke ostrovy Rhodos a Kos, do letoviska Preveza a na Mallorcu.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!