{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Seriál letenky za jedlom: ochutnávka Talianska

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Gastronómia, kultúra alebo šport? Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo je magnetom, ktorý vás donúti sadnúť do lietadla a ochutnávať neznáme diaľky? Ak hovoríme o jedle, nemusíte sa vydávať ďaleko, za návštevu určite stojí kuchyňa nášho starého kontinentu.

Taliansko: trattoria alebo ristorante?

Taliani už od renesancie milujú jednoduchosť a kvalitu a to platí aj pre gastronómiu. Chybu neurobíte, keď si kúpite letenku do ktorejkoľvek časti Apeninského polostrova. Či už zablúdite do malebných zákutí rímskej štvrte Trastevere, kúzelných dediniek vnútrozemského Toskánska alebo pobrežia juhotalianskej Puglie, prídete si na svoje. Ak ste milovníci rýb a iných morských delikates, zamierte najlepšie k pobrežiu, kde je záruka čerstvosti stopercentná. S cestovinami sa v Taliansku stretnete doslova na každom kroku, líšia sa len ingrediencie, ktoré dotvárajú ich chuť.

Naplánujte si výlet do Talianska za jedlom a pripravte sa na niekoľkohodinové gurmánske orgie. Taliani milujú stolovanie pod šírim nebom, talianske pranzo alebo obed na terase pri more vas určite dostane. Hovoriť o Taliansku a nehovoriť o víne by bol hriech. Každé jedlo si vyžaduje iný druh vína, ktorý vám v navštívenom podniku určite radi doporučia. Napríklad v oblasti okolo Ríma sa pije Frascati, z hornatého kraju Abruzzo pochádza Montepulciano d'Abruzzo, vyhlásené vína má Florencia a Piermont.

Lacné letenky do Talianska

Do Talianska získate najlacnejšie letenky napríklad cez spoločnosť Ryanair, ktorá lieta na trase Bratislava – Miláno (BGY) od 5 EUR. Aerolinka Ryanair lieta tiež na trasách Bratislava – Rím (CIA) a Bratislava – Alghero (AHO), za tieto letenky si však trochu priplatíte. Do Talianska začne od 6. apríla lietať aj slovenský prepravca Danube Wings, ktorý bude prevádzkovať linky Bratislava – Benátky a Košice – Benátky. Ceny jednosmerných leteniek začínajú na 36 EUR.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!