{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Ryanair bez poplatku 6 euro? S MasterCard prepaid

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

Lietate často s najväčšou európskou nízkonákladovou spoločností Ryanair a chcete ešte viac ušetriť? Našli sme pre vás spôsob, ako sa vyhnúť transakčnému poplatku 6 EUR za každú letenku.

Vyskúšajte náš návod a môžete si za spiatočnú letenku odpočítať rovno 12 EUR!

Ako vyzrieť na Ryanair

Nenechajte sa odradiť na prvý pohľad zložitými procedúrami a „vyzrite“ na najväčšiu európsku nízkonákladovú leteckú spoločnosť tým, že ešte znížite cenu svojich leteniek. Jedinou možnosťou, ako tak urobiť a neplatiť u Ryanair transakčný poplatok, je získanie virtuálnej platobnej karty MasterCard prepaid. K nej vedú pre slovenského zákazníka tri cesty – je na vás, či si vyberiete tú nemeckú alebo anglickú. Poďte sa s nami po nich prejsť.

Poskytovateľ Jazyk rozhrania Typ karty Založenie účtu Vedenie účtu Spôsob dobitia Poplatok za použitie
Wirecard angličtina virtuálna zadarmo zadarmo prevodom na eurový účet poplatok 1 euro iba pri nákupe v odlišnej mene 1,7%
Moneybookers čeština fyzická zadarmo 10 euro/rok za kartu zadarmo prevodom na účet iba pri nákupe v odlišnej mene 1,99%
Neteller angličtina fyzická zadarmo zadarmo kartou za poplatok 1,7% z dobíjané čiastky iba pri nákupe v odlišnej mene 2,95%

myWireCard MasterCard

Najvýhodnejší spôsob pre slovenského klienta ponúka nemecká banka Wirecard vďaka svojej bezplatnej karte myWireCard MasterCard. Vystačíte si len s touto virtuálnou kartou, za ktorej vydanie a vedenie nie sú účtované žiadne poplatky. Stačí si len o kartu zažiadať (všetky potrebné údaje k plateniu potom nájdete na administračnom rozhraní).

Menšie komplikácie môžu nastať iba pri dobíjaní karty. Bankový prevod na nemecký účet je v súčasnosti jedinou bežne dostupnou možnosťou, je spoplatnený čiastkou 1 EUR. Niektoré banky si ale za takýto prevod peňazí do zahraničia zaúčtujú vysoké poplatky. Výnimkou je však napríklad slovenská mBank. U svojho bežného účtu ponúka SEPA europlatby bez poplatku. Tento účet je pritom už možné založiť aj prostredníctvom internetu.

Moneybookers Prepaid MasterCard

Táto spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii je jedným z najstarších poskytovateľov on-line platieb. Ponúka bezplatný účet, ku ktorému je možné nechať si vystaviť platobnú kartu MasterCard prepaid. Pre českých a slovenských užívateľov je výhodou, že kompletný web je dostupný v češtine.

Nutné je vystavenie fyzickej karty. Za jej vedenie vám bude každý rok strhnutá z účtu čiastka 10 euro. Dobíjanie účtu je možné zrealizovať zdarma prevodom na bankový účet, prípadne inou platobnou kartou za poplatok 1,9% z dobíjanej čiastky. Platiť kartou na internete môžete ihneď po jej doručení, a to zdarma. Výnimkou je nákup v odlišnej mene, za konverziu si Moneybookers strhne poplatok 1,99%.

Neteller Net+Prepaid MasterCard

Poslednou možnosťou je využitie služieb britskej spoločnosti Neteller. K bezplatnému účtu si tu môžete zadarmo zažiadať o vystavenie fyzickej karty Net+ Prepaid MasterCard. Pozor! V ponuke spoločnosti je aj virtuálna platobná karta Net+Virtual Prepaid MasterCard, na tú sa ale u Ryanair nevzťahuje oslobodenie od transakčného poplatku.

Založenie účtu je u tejto spoločnosti najzložitejšie. Registrácia vyžaduje zaslanie naskenovanej kópie osobného dokladu (pas, občiansky preukaz). Podrobné požiadavky pre overenie totožnosti. Po úspešnom overení si môžete účet dobiť pomocou vašej platobnej karty, poplatok je 1,7% z dobíjanej čiastky. Po doručení fyzickej karty s ňou môžete ihneď na internete platiť zadarmo, iba pri nákupe v odlišnej mene, než na ktorú je účet vedený, je účtovaný konverzný poplatok 2,95%.

Víťaz nášho malého porovnania

Víťazom nášho porovnania sa stáva karta myWireCard nemeckej spoločnosti Wirecard. Táto virtuálna platobná karta je takmer úplne oslobodená od poplatkov, platíte iba 1 euro za dobitie. Pripravujeme pre vás podrobný návod na založenie účtu u tejto spoločnosti.

Dodávame,  že založenie a dobitie účtu tak, aby ste pri nákupe leteniek spoločnosti Ryanair ušetrili šesťeurový transakčný poplatok, si vyžiada čas na prípravu. Založte si preto účet čo najskôr. S nákupom letenky potom môžete pokojne počkať na jednu z množstva akcií tejto nízkonákladovej leteckej spoločnosti.

Komentáre

 • Petra Vaškových

  asi pred 7 roky

  Dobrý deň maaro,
  pokial vieme, je možné použiť len bankový prevod. Podrobný návod, ako účet založiť nájdete v článku Návod: Získanie platobnej karty MasterCard prepaid u Wirecard (http://www.aletenky.sk/…d-u-Wirecard)

 • maaro

  asi pred 8 roky

  dobry den, chcel by som sa poradit - či bolo možné urobiť prvý vklad na wire účet cez kartu, alebo je potrebné urobiť prvý vklad prevodom? dakujem

 • wirecard

  asi pred 8 roky

  Dobry den, pouzivam wirecard, ale ma to dalsie haciky. Z tohoto uctu nevykonate ziadny transfer na dalsi ucet. Peniaze sa potom daju minut iba platenim cez internet, alebo poslanim niekomu kto ma tiez wirecard ucet..

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!