{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Reakcie aeroliniek na krach spoločnosti Malév

Back to news

Fotolia_19948407_XS.jpg

V piatok ráno pristál posledný pravidelný let maďarskej aerolinky Malév, ktorá týmto po šesťdesiatich šiestich rokoch svojej existencie prerušila celú svoju prevádzku. Samozrejme ihneď po krachu národného prepravcu, sa objavili správy o príprave nových liniek viacerých leteckých spoločností.

Napríklad nízkonákladová aerolinka WizzAir pripravuje navýšenie kapacity na letisku v Budapešti a plánuje prevádzku 129 letov týždenne, ktoré bude zabezpečovať celkom päť Airbusov A320. V pláne je aj pridávanie frekvencií na aktuálne platných linkách a rovnako aj pridávanie nových spojení. Otvorenie novej základne v Budapešti oznámila minulý týždeň nízkonákladová aerolinka Ryanair, ktorá chce od polovice februára do júla spustiť prevádzku z maďarského letiska do 31 destinácií. Ceny leteniek začínajú ako zvyčajne na 9,99 EUR.

Nové spojenie z/do Budapešti zavádza aj prepravca Lufthansa (Hamburg, Berlín) a po dlhšej pauze sa sem vracia aj Air Berlín (Berlín). Z maďarského hlavného mesta do Atén začne ďalej lietať spoločnosť Aegean Airlines (od 9. marca).

Nezaostáva ani spoločnosť Travel Service zabezpečujúca lety pod značkou českej aerolinky Smart Wings. V letovom poriadku sa zatiaľ objavila napríklad nová linka Budapešť – Paríž (CDG) alebo aj lety do Atén, Barcelony a Larnaky. Od 8. apríla bude prepravca lietať aj na novej trase Praha – Atény (ATH).

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!