{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Posledné správy zo sveta letísk a leteckých spoločností

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

V leteckom priemysle dochádza k neustálym zmenám, ktoré sa bohužiaľ netýkajú len letových poriadkov a leteckých spojení. Okrem udalostí viac menej radostných sa občas samozrejme objavia aj tie menej šťastné.

Letiská zažili hanbu aj oslavy

Najskôr k hanbe, ktorá sa týka budúceho supermoderného letiska v Berlíne. Nové letisko malo byť slávnostne uvedené do prevádzky už 3. júna, počas mája však vyšli najavo nedostatky a otvorené malo byť až v polovici augusta. Po dokonalejšie štúdii bol nakoniec termín presunutý až na 17. marca 2013. Rozhnevané sú hlavne najväčšie nemecké aerolinky, Lufthansa a Air Berlin, ale aj zákazníci. Úplne iné starosti majú v susednom Rakúsku, kde bol 5. júna 2012 úspešne otvorený nový terminál letiska Viedeň Schwechat. Terminál pomenovaný Austrian Star Alliance Terminal (Skylink) bude slúžiť aerolinkám patriacich do Star Alliance a predovšetkým spoločnosti Austrian Airlines. Cestujúci sa môžu tešiť na moderné a prehľadné priestory s množstvom nových služieb, obchodov či reštaurácií. Posledná krátka zmienka sa týka oceňovaného mníchovského letiska, ktoré oslávilo 17. mája svoje dvadsiate výročie.

Krachujúce aerolinky

Na začiatku mája skrachovala kvôli finančným problémom dánska aerolinka Cimber Sterling, čo nepotešilo množstvo zákazníkov na cestách, ktorým „zostala v ruke“ neplatná letenka. Niektoré linky prepravcu, ako napríklad Praha – Kodaň (CPH), už obsadili či navýšili iné spoločnosti, vrátane zo Slovenska lietajúceho Norwegianu. Dňa 22. mája vyhlásila bankrot aj švédska letecká spoločnosť Skyways a jej dcérska spoločnosť City Airline (rovnaký majiteľ ako Cimer Sterling), zo Štokholmu už tak ich lietadlá nevyletia. Podľa všetkého čaká rovnaký osud aj aerolinku bmibaby. Tá počas okamihu zrušila niekoľko liniek a na zoznam sa dostalo aj hlavné mesto Českej republiky. Prevádzka na linke Praha – Birmingham (BHX) má byť ukončená 9. septembra 2012.

Opakované upozornenie

Článok na českej verzii upozorňuje na zmenu pravidiel a limitov, ktoré sa týkajú prepravovanej batožiny od 1. mája 2012. Prejavuje sa tak snaha o prechod na tzv. kusový systém (piece concept), preto si radšej overte nové prepravné limity.

Komentáre

  • austrian airlines junior pilot

    asi pred 7 roky

    zaujimave sa dozvediet o novynkach tykujucich sa taky chto veci a velmi zaujimave članky

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!