{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Obmedzenie pre prepravu tekutín v príručnej batožine predĺžené do roku 2013

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

V rámci Európskej únie malo začiatkom mája dôjsť k zmierneniu pravidiel pre prepravu tekutín v príručnej batožine. Amerika a niektoré členské štáty toto odmietli, zmena pravidiel sa presúva na rok 2013.

Úplné odstránenie týchto obmedzení bude možné až s príchodom novej technológie, spoľahlivo odhaľujúcej tekutiny výbušnej povahy.

Tekutiny v príručnej batožine aj naďalej obmedzené

Prísne pravidlá pre prepravu tekutín v príručnej batožine sa podľa pôvodného plánu mala v Európskej únii zmierniť od tohtoročného mája. Pasažierom z tretích krajín, prestupujúcim na európskom letisku, mala byť povolená preprava tekutín zakúpených v bezcolnej zóne letiska, z ktorého vychádzal. Nie všetky členské štáty však na zmiernenia pristúpili. Americká strana sa rovnako nepripojila. Aby sa predišlo zmätkom, zmena bola úplne odložená.

Obmedzenia by mali zmiznúť v roku 2013

Európska komisia vo svojom piatkovom prehlásení zdôrazňuje, že na termín pre úplné odstránenie limitov pre prepravu tekutín v príručnej batožine sa nič nezmení. Ich zrušenia by sme sa mali dočkať v roku 2013. To by mala byť pripravená technológia spoľahlivo odhaľujúca tekutiny výbušnej povahy. Všetko však bude ešte záležať najmä na postoji Ameriky.

Tip: Prečítajte si tiež kompletné pravidlá pre príručnú batožinu

Pravidlá pre prepravu tekutín platí  už od  roku 2006

S týmto nepríjemným obmedzením sa cestujúci mohli prvý krát stretnúť v roku 2006. Bolo zavedené ako reakcia na odhalený pokus o teroristický útok, pri ktorom mali byť použité výbušné tekutiny. Od tejto doby sú obmedzenia platné pre Ameriku a Európsku úniu. Cestujúcim je dovolené vziať si na palubu iba tekutiny a gély v nádobe a s maximálnym objemom 100 ml. Všetky fľašky je nutné umiestniť do priehľadného a uzatvárateľného sáčku a s maximálnym objemom 1 liter.

Štítky

Praktické tipy

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!