{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Letenky do Ríma – s kým a za koľko?

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Koloseum, Forum Romanum, Pantheon alebo Fontána di Trevi. Vydajte sa s nami dnes do Večného mesta, ako býva Rím často nazývaný. Odkiaľ a za koľko môžete letieť? Cenové porovnanie leteniek nájdete v článku.

Opäť sme porovnali ceny leteniek z letísk na Slovensku a blízkom okolí: Bratislava, Brno, Viedeň, Praha a Katowice. Odkiaľ kúpite najlacnejšiu letenku?

Letiska v Ríme

V blízkosti Ríma sa nachádzajú dve letiská: Fiumicino a Ciampino. Väčšie a vyťaženejšie je Rím – Fiumicino (FCO), kam lieta väčšina spojov do Ríma. Nachádza sa asi 35 km na západ od centra. Dopravu zabezpečuje špeciálny vlak Leonardo Expres, za 35 minút vás dovezie priamo na hlavnú vlakovú stanicu.

Menšie letisko Rím Ciampino (CIA) je doménou nízkonákladových leteckých spoločností (Ryanair, easyJet a Wizz Air). Leží síce len 15 km južne od centra mesta, doprava je však komplikovanejšia. Využiť musíte autobus niektorého zo súkromných prepravcov (napr. Terravision).

Letenky Bratislava – Rím

Do Ríma je možné z Bratislavy letieť buď s ČSA (na letisko Fiumicino) alebo s Ryanair (na letisko Ciampino). Lacnejšou variantou je Ryanair, za 49 euro získate spiatočnú letenku Bratislava – Rím v termíne 19.-21.10.2011.

Letenky Brno – Rím

Dvakrát týždenne lieta do Ríma z Brna Wizz Air (streda, nedeľa). Členovia Wizz Xclusive klubu si môžu zabezpečiť spiatočnú letenku Brno – Rím napríklad v termíne 2.-5.10.2011 za 61 euro.

Letenky Viedeň – Rím

Pri odlete z Viedne máte na výber hneď zo 4 leteckých spoločností: Austrian Airlines, Alitalia, GermanWings a Lauda Air. Ceny sa ale držia v porovnaní s okolitými letiskami pomerne vysoko. Príkladom je spiatočná letenka Viedeň – Rím 20.-23.10.2011 za 118 euro.

Letenky Praha – Rím

Z Prahy môžete do Ríma vyraziť s českými aerolinkami ČSA a SmartWings, prípadne s nízkonákladovým Wizz Air. Všetky spoločnosti mieria na letisko Fiumicino. Ceny spiatočných leteniek na trase Praha – Rím začínajú na osemdesiatich eurách. Ako príklad uvádzame víkend od štvrtka 13.10. do soboty 15.10. za 91 euro.

Letenky Katowice – Rím

Wizz Air lieta do Ríma i z poľských Katowic. Ceny sú porovnateľné s Brnom. Ako príklad uvádzame spiatočnú letenku Katovice – Rím v termíne 23. – 26.10.2011 za 71 euro (pre členov Wizz Xclusive klubu).

Jak najlacnejšie do Ríma?

Chystáte sa vyraziť do Ríma? Najlacnejšie to ide z Bratislavy s Ryanair, nevýhodou je horšia dopravná dostupnosť cieľového letiska Ciampino. Máte to blízko do Brna? Leťte s Wizz Air. Ponúka ale iba dva lety týždenne. Viedeň a Praha majú naopak dobrý výber letov, ale vyšší ceny.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!