{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Letenky do Paríža – s kým a za koľko?

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Eiffelova veža, Montmartre alebo Notre Dame. V spojení s týmito slovami sa každému určite hneď vybaví, o ktorom meste bude reč. Toto je ďalší zo seriálu článkov, v ktorých vám radíme, ako kúpiť tie najlacnejšie letenky do vybraných miest.

Ako zvyčajne porovnávame ceny leteniek z Prahy, Bratislavy, Viedne a Katowic.

Letiská v Paríži

Pri lete do Paríža môžete pristáť na troch rôznych letiskách. Najväčšie a najznámejšie je Paríž – Charles De Gaulle (CDG) nachádzajúce sa asi 25 km na sever od centra. Je to veľký prestupný uzol a lieta sem väčšina veľkých leteckých spoločností. Cesta z letiska do centra mesta zaberie asi 50 minút pri použití regionálneho vlaku RER.

Druhým parížskym letiskom je Paríž Orly (ORY). Leží 15 km južne od centra mesta a využívajú ho menšie a nízkonákladove aerolinky. Do centra môžete ísť napríklad špeciálnym vlakom ORLYVAL, cesta bude trvať asi 25 minút. Tretím a najmenším letiskom je Paríž Beauvais (BVA), 85 km na sever od Paríža, kam lieta Ryanair a WizzAir. Na ceste do centra z tohto letiska strávite približne hodinu a pol.

Letenky Bratislava – Paríž

Z Bratislavy do Paríža lieta Ryanair a od júna aj ČSA. V cenách leteniek Ryanair víťazí, nevýhodou je ale prílet na letisko Beauvais. České Aerolínie majú teraz vybrané októbrové termíny za 110 euro. Za túto cenu získate napríklad letenku Bratislava – Paríž na predĺžený víkend od štvrtka 13.10. do nedele 16.10.2011.

Letenky Viedeň – Paríž

Priame lety z Viedne ponúkajú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Air Berlin. V oboch prípadoch môžete vyberať hneď z niekoľkých letov denne. Napríklad za spiatočnú letenku na trase Viedeň – Paríž v termíne 4.10. – 7.10.2011 zaplatíte s Air Berlin 110 euro.

Letenky Praha – Paríž

Tvrdý konkurenčný boj leteckých spoločností drží ceny leteniek na trase Praha – Paríž veľmi nízko. Na poli klasických aeroliniek súperia České aerolínie a Air France, spiatočné letenky je možné u nich kúpiť bežne pod 120 euro. Nízkonákladové letecké spoločnosti zastupujú SmartWings a easyJet. Posledná menovaná ponúka pri skorej rezervácii najnižšiu cenu spiatočnej letenky. Napríklad v termíne 27.9. – 1.10.2011 za 64 euro.

Letenky Katowice – Paríž

Wizz Air lieta z Katowic trikrát týždenne na letisko Beauvais. Zo všetkých v článku spomínaných možností ponúka najlacnejšie letenky. Nízka cena je ale vykúpená špatnou dopravnou dostupnosťou východzieho aj cieľového letiska. Ako príklad uvádzame spiatočnú letenku Katovice – Paríž v termíne 29.9. – 6.10.2011 za 40 euro.

Ako najlacnejšie do Paríža?

Ako dopadlo porovnanie všetkých v článku spomínaných variant? Ak bývate v Čechách, leťte z Prahy. Obyvatelia južného Slovenska a Moravy môžu voliť medzi Bratislavou a Viedňou. Cenová úroveň je porovnateľná, pre Viedeň hovorí širší výber letov. Odlet z Katowic vyjde najlacnejšie, ale je potrebné počítať s vyššími nákladmi na dopravu do centra Paríža.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!