{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Letenky do Osla – s kým a za koľko?

Back to news

Fotolia_47511654_XS.jpg

V ďalšom diele nášho seriálu zamierime na sever. Hlavné mesto Nórska oplýva bohatou históriou, ale má aj veľmi blízko k prírode. Letenky do Osla sú popritom prekvapivo lacné.

V článku ako zvyčajne, porovnáme ceny leteniek z hlavných letísk na Slovensku a v okolí. Dnes to budú Viedeň, Praha a Katowice.

Letiská v Osle

Pri ceste do Osla môžete pristáť na jednom z troch letísk: Gardemoen, Rygge a Sandefjord. Letisko Oslo Gardermoen (OSL) je hlavným vzdušným prístavom pre Oslo. Nachádza sa síce 47 km na sever od centra mesta, ale doprava je rýchla a pohodlná. Špeciálny vlak vás na hlavnú vlakovú stanicu dopraví za 20 minút alebo môžete využiť niektorú z množstva autobusových spoločností.

Ďalšie dve letiská využívajú hlavne nízkonákladové letecké spoločnosti. Letisko Oslo – Rygge (RYG) leží 60 km južne od Osla, na prepravu môžete znovu využiť vlak alebo autobus, cesta trvá približne hodinu. Najvzdialenejšie letisko je Oslo Torp Sandefjord (TRF) vzdialené od centra mesta 120 km, pričom na cestu do mesta musíte počítať minimálne dve hodiny.

Letenky Viedeň – Oslo

Pri odlete z Viedne môžete vyberať až zo štyroch leteckých spoločností: Austrian Airlines, Air Berlin, Norwegian Air Shuttle a airBaltic. Najlacnejšie letenky ponúka Norwegian, napríklad spiatočný let Viedeň – Oslo v termíne 19.10.-26.10.2011 vás bude stáť 3 150 Kč.

Letenky Praha – Oslo

Z Prahy do Osla lieta Norwegian Air Shuttle každý deň, ČSA štyrikrát týždenne a Wizz Air dvakrát týždenne. Wizz Air na trase Praha – Oslo často ponúka letenky za výborné ceny, bohužiaľ táto linka končí k 24. októbru tohto roku. Zo zostávajúcich možností vyberáme napríklad termín od 7.10. do 10.10. 2011 s cenou spiatočnej letenky 2 104 Kč. V prípade neskorších termínov sa cena za spiatočnú letenku pohybuje okolo 3 500 Kč.

Letenky Katowice – Oslo

Wizz Air lieta do Osla aj z poľských Katowic. Do konca októbra je k dispozícii päť letov týždenne, neskôr bude linka obmedzená na 4. Ak pre vás horšia dostupnosť letiska v Katowiciach nie je prekážkou, spiatočnú letenku Katovice – Oslo získate veľmi lacno. Napríklad na predĺžený víkend 14.10.- 17.10.2011 vás letenka bude stáť 1 145 Kč.

Ako najlacnejšie do Osla?

Premýšľate, kam nabudúce na predĺžený víkend? Využite jednu z posledných možností kúpiť veľmi lacnú letenku z Prahy s Wizz Air. Ak sú pre vás dopravne dostupné poľské Katowice, kúpite najlacnejšiu letenku práve z tohto letiska.

Komentáre

 • KS

  asi pred 7 roky

  Zdravím,
  http://www.mzv.cz/…cuments.html ... tedy postačí občiansky.
  KS, Aletenky.sk

 • Eva B.

  asi pred 7 roky

  Pekný deň prajem, chcela by som sa opýtať či potrebujem pas na let do Nórska, alebo či stačí len občiansky. ďakujem

 • KS

  asi pred 7 roky

  Zdravím,
  pokud dodržíte stanovené váhové limity mělo by zavazadlo projít. Více informací najdete třeba na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html .
  KS, Aletenky.sk

 • AnnaS.

  asi pred 7 roky

  Prajem pekny den,
  mam na Vas otazku, zaciatkom marca t.r. letim z Osla do Katowic a beriem si so sebou len prirucnu batozinu, v ktorej okrem osobnych vecim budem mat aj 3 kg mandli, mozte mi prosim napisat, ci je to mozne preniest.
  Srdecna vdaka.

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!