{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Letenky do Dublinu – s kým a za koľko?

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

Chystáte sa navštíviť Írsko, známe pivom Guinness alebo prezývkou zelený ostrov? V tomto článku sa s vami podelíme o rady, ako sa čo najlacnejšie dostať do írskeho hlavného mesta Dublinu.

Ktorá letenka je najlacnejšia? Porovnali sme možnosti odletu z Bratislavy, Viedne, Prahy alebo Katowic.

Letisko Dublin

Mesto Dublin má jediné letisko, vzdialené asi 10 km na sever od centra. Disponuje dvoma terminálmi a využíva ho množstvo klasických aj nízkonákladových leteckých spoločností. Pre dopravu do centra mesta odporúčame nastúpiť na linku 16A miestnej MHD, počítajte ale s tým, že cesta sa môže kvôli povestnej hustej doprave pretiahnuť aj na viac než hodinu.

Letenka Bratislava – Dublin

Ryanair lieta z Bratislavy do Dublinu štyrikrát týždenne. Predlžený víkend tu môžete stráviť napríklad v termíne 15.9.-19.9.2011, spiatočná letenka Bratislava – Dublin vás bude stáť 138 Euro.

Letenka Viedeň – Dublin

Pri odlete z Viedne si môžete zvoliť medzi spoločnosťami GermanWings a Aer Lingus. Druhá z týchto aeroliniek ponúka na túto jeseň akčné ceny leteniek v množstve termínov. Príkladom môže byť spiatočná letenka Viedeň – Dublin v termíne 5.10. – 9.10. za 123 Euro.

Letenka Praha – Dublin

Z Prahy sa do Dublinu môžete vydať priamym spojením spoločnosti Aer Lingus. Lieta päťkrát týždenne, okrem utorka a soboty. Cena jednosmernej letenky začína na 55 Euro. Od augusta až do polovici septembra predáva letenky na trasu Praha – Dublin aj charterová odnož ČSA: Holidays Czech Airlines. Termíny letov sú ideálne na predĺžený víkend, z Prahy sa odlietava vo štvrtok a návrat je v pondelok. Spiatočnú letenku ponúka za 178 Euro (rezerváciu je nutné zrealizovať na webe http://www.holidayscsa.cz).

Letenka Katowice – Dublin

Obyvatelia severného Slovenska môžu využiť letisko v Poľsku Katovice – Pyrzowice (KTW). Ryanair odtiaľto do Dublinu lieta trikrát týždenne. Spiatočnú letenku Katowice – Dublin v termíne 13.9. 17.9. získate za 79 Euro (315 zlotých).

Ako najlacnejšie do Dublinu?

Ktorá z ponúkaných možností pre cestu do Dublinu je teda najvýhodnejšia? Najlacnejšiu letenku získate pri odlete z Katowic, ale vzhľadom na horšiu dopravnú dostupnosť tohto letiska je táto možnosť vhodná iba pre obyvateľov severozápadnej časti Slovenska. Letenky z Viedne a Bratislavy sú cenovo porovnateľné, pre Viedeň hovorí väčšia ponuka letov.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!