{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Letenky do Barcelony – s kým a za koľko?

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Barcelona je vyhľadávaným cieľom nielen slovenských turistov. Poradíme vám, ako sa čo najlacnejšie dopraviť do mesta, ktoré preslávila Gaudího architektúra a najlepšie futbalové mužstvo sveta FC Barcelona.

Ktorá letenka je najlacnejšia? Z Prahy, Bratislavy, Viedne alebo Katowíc? Porovnali sme všetky možnosti.

Letiská v Barcelone

Katalánsko je so svetom spojené hneď pomocou troch letísk s medzinárodnou prevádzkou. Okrem letiska El Prat priamo v Barcelone môžete pristáť taktiež na letiskách Girona a Reus. Letisko Barcelona (BCN) je zo všetkých troch najväčšie a najrušnejšie, nachádza sa asi 18 km južne od centra mesta. Využívajú ho i nízkonákladové letecké spoločnosti a je vstupnou bránou do Barcelony pre väčšinu cestujúcich.

Letisko Girona Barcelona (GRO) leží asi 85 km severne od Barcelony, lietajú sem výhradne nízkonákladové letecké spoločnosti v čele s Ryanair. Je taktiež častým cieľom charterových letov. Najmenšie z troch katalánskych letísk je Tarragona Reus Salou (REU) južne od Barcelony, sem zo SK a okolia v súčasnosti žiadne priame lety nemieria.

Letenky Bratislava – Barcelona

Z Bratislavy pribudlo tento rok k existujúcej linke Ryanair taktiež priame spojenie ČSA – Českých aerolínií. Ryanair lieta vo štvrtok a nedeľu na letisko Girona, ČSA v utorok a sobotu na letisko El Prat. Cena spiatočnej letenky na trase Bratislava – Barcelona začína na 80 Euro.

Letenky Viedeň – Barcelona

Tri letecké spoločnosti lietajú z Viedne priamo na barcelonske letisko El Prat. Austrian Airlines a Air Berlin denne, Vueling päťkrát týždenne. Cena spiatočnej letenky na trase Viedeň – Barcelona začína na 160 Euro.

Letenky Praha – Barcelona

Z Prahy môžete letieť do Barcelony priamo hneď so štyrmi leteckými spoločnosťami. Vueling a ČSA – České aerolínie lietajú denne na letisko El Prat. Smart Wings a Wizz Air trikrát týždenne. V letnej sezóne pridáva Smart Wings ešte dva lety týždenne na letisko Girona. Cena spiatočnej letenky na trase Praha – Barcelona začína na 120 Euro.

Letenky Katowice – Barcelona

Letisko Katowice je jednou zo základní nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air. Do Barcelony lieta v pondelok, stredu, piatok a nedeľu. Cena spiatočnej letenky na trase Katowice – Barcelona začína na 120 Euro.

Ako najlacnejšie do Barcelony?

Ktoré spojenie do Barcelony je teda najlacnejšie, zo všetkých vyššie uvedených? Je to Ryanair so svojou linkou z Bratislavy. Nevýhodou sú len dva lety týždenne na menšie letisko Girona. V o málo vyššej cenovej hladine sa pohybuje Wizz Air. Výhodou je prílet na letisko El Prat a odlety z Katowíc alebo Prahy.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!