{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Letíte nízkonákladovou spoločnosťou? Vyhnite sa zbytočným poplatkom!

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Nízkonákladové letecké spoločnosti často ponúkajú najlacnejšie letenky do rôznych destinácií. Ich cena však nemusí byť konečná. Pokračujte v čítaní a zistite ďalšie informácie o týchto cenách a o tom, ako sa vyhnúť dodatočným poplatkom. Pomôže vám to udržať cenu vašej letenky čo najnižšiu.

Prvým dôvodom, prečo sú letenky nízkonákladových leteckých spoločností také lacné, je, že nezahŕňajú žiadnu odbavenú batožinu. Môžete si vziať len jeden kus príručnej batožiny. Súčet dĺžky troch strán zvyčajne nesmie presahovať 115 centimetrov a hmotnosť 8–10 kilogramov. Spoločnosť Wizz Air je ešte prísnejšia, rozmery vašej batožiny môžu byť najviac 42×32×25 centimetrov, inak za ňu zaplatíte 10–30 €.

Ceny za odbavenú batožinu sú u nízkonákladoviek vysoké. Pri cestovaní so spoločnostou Ryanair zaplatíte 15–30 € za pätnásťkilogramový kufor za jeden let. Ak plánujete cestovať s väčšou batožinou, zvážte let cez tradičnú leteckú spoločnosť, ktorá má odbavenú batožinu zahrnutú v cene letenky.

TIP! Mätú vás pravidlá prepravy batožiny? Pozrite si našu infografiku o batožině!

Nízkonákladové aerolinky často lietajú na sekundárne letiská, pretože je to pre ne výhodnejšie. Avšak, tieto letiská bývajú ďalej od centier miest a môže byť pomerne drahé dostať sa tam. Napríklad, Ryanair lieta na letiská Paríž-Beauvais a Brusel-Charleroi, ktoré sú od miest vzdialené približne 90 a 70 kilometrov. Cestujúci môžu zaplatiť aj 30 € za lístky do a z centier.

TIP! Zistite, ktoré letiská sú drahé a ktoré lacné v našom rebríčku letísk

Existujú aj ďalšie poplatky, ktoré môžu zbytočne zvýšiť cenu vašej letenky. Veľa nízkonákladoviek automaticky ponúka poistenie, keď si rezervujete lístok cez internet. Musíte vyznačiť možnosť, že poistenie nechcete, ak sa chcete vyhnúť zvýšeniu ceny. Taktiež je drahšie platiť kreditkou, preto radšej plaťte debetnou kartou.

Niektoré spoločnosti si navyše účtujú check-in, preto hľadajte lety s možnosťou online check-in, ktorý zvyčajne býva zdarma. Keď letíte s nízkonákladovkou, nezabudnite si vytlačiť letenku vopred. Poplatok Ryanairu za znovuvydanie letenky na letisku je totiž 70 €. Nízkonákladové aerolinky tiež neponúkajú žiadne bezplatné občerstvenie na palube. Keď rezervujete letenky, nezabudnite dôkladne skontrolovať zadané údaje, pretože je dosť drahé dodatočne meniť rezerváciu.

Keď hľadáte najvýhodnejšie letenky do vami zvolenej destinácie, vždy porovnajte viacero možností. Zvážte poplatky za odbavenú batožinu, vzdialenosť letiska od centra a ďalšie poplatky. Potom vás konečná cena vášho výletu neprekvapí.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!