{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

JustFly a nová štruktúra tarifov aerolinky Air Berlin!

Back to news

Fotolia_42659877_XS.jpg

Klasické aj nízkonákladové letecké spoločnosti sa stále snaží sprístupniť lietanie čo najväčšiemu množstvu ľudí a zavádzajú často zaujímavé zmeny. K pomerne príjemnému kroku sa pred nedávnom uchýlila aj obľúbená nemecká aerolinka Air Berlin!

Atraktívne služby a štruktúra tarifov

Inováciu, ktorá znamená rozšírenie tarifných tried, predstavil prepravca Air Berlin už v máji a klienti majú v súčasnej dobe na výber z 3 rozdielnych tarifov. Jedná sa o FlyClassic (svetlo modrý) a FlyFlex (tmavo modrý) s doplnkovými službami (napr. odbavenie batožiny zadarmo, detské zľavy), alebo JustFly (oranžový) bez týchto služieb. V rezervačnom systéme je každému tarifu priradená farba a krátke zhrnutie. Zmeny a tarif JustFly platí pre lety v období od 1. júla 2012.

JustFly: po novom ešte lacnejšie

V prípade tarifov myslí aerolinka predovšetkým na cestovateľov, ktorí lietajú nízkonákladovo a oželejú jej doplnkový servis. Ak využijete najzákladnejší tarif, nebudete si môcť rezervovať sedadlá, prepravovať športovú batožinu a domáce zvieratá, ani ďalej manipulovať so svojou rezerváciou. Poplatok sa platí za check-in na prepážke a za odbavenú batožinu obmedzené sú aj detské zľavy (len pre malé deti do 2 rokov bez nároku na miesto) a samozrejme aj množstvo a výber leteniek. Na druhú stranu je stále zadarmo občerstvenie na palube lietadla a preprava príručnej batožiny.

Batožina a odbavenie tarifov JustFly

Príručná batožina je síce zadarmo, ale je nutné jej zváženie na odbavovacej prepážke alebo prepážke Baggage drop-off. Zákazník potom obdrží štítok JustFly, ktorý predloží pri vstupe do lietadla. Vstup na palubu bez štítku na príručnej batožine je zakázaný. Odbavovaná batožina do 23 kg môže byť odbavená v prípade tohto tarifu online za poplatok 15 EUR na let. Zadarmo sa v tomto prípade môžete odbaviť online alebo prostredníctvom mobilu. Check-in na prepážke letiska je možný za poplatok. Pri letiskách, kde nie je možný Web Check-in/Mobile Check-in sa však tento poplatok neplatí.

Ďalšie tarify

Klienti, ktorí si nechcú za odbavovanú batožinu priplácať, môžu zvoliť tarif FlyClassic alebo FlyFlex, ktorého súčasťou je aj väčšina doplnkových služieb (zadarmo). Vždy sa platí za prepravu športového vybavenia, zvierat a za špeciálne gurmánske jedlo.

Lacné letenky z Viedne

S aerolinkou Air Belin môžete pomerne lacno cestovať z letiska Viedeň do niekoľkých známych európskych miest. Z rakúskeho hlavného mesta sú k získaniu jednosmerné letenky od 1172 Kč (45,60 EUR) vrátane poplatkov.

Pozn. Pre zákazníkov, ktorí si svoje letenky rezervovali pred zavedením týchto tarifov, zostávajú predchádzajúce podmienky zachované. Viac informácií na webe Air Berlin.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!