{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Ceny leteniek z Bratislavy patria medzi najnižšie v strednej Európe

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

Bratislavské letisko ponúka najlacnejšie letenky zo stredoeurópskych hlavných miest. Zaradila sa tiež na deviatu priečku v cene leteniek spomedzi tridsiatich najväčších európskych letísk.

Ukázal to náš rebríček, ktorý porovnával priemerné ceny leteniek po Európe. Zatiaľ čo jeden kilometer letu z Bratislavy stojí priemerne 0,0624 €, z Budapešti to je 0,0694 €, z Varšavy 0,0912 € a z Viedne 0,1587 €. Pražské letisko bolo štvrtým najdrahším zo všetkých porovnávaných, za kilometer letu cestujúci zaplatia až 0,1824 €. Viac stoja už len lety z londýnskeho letiska Heathrow, Helsínk a Zurichu.

Najväčším prepravcom pôsobiacim na bratislavskom letisku je írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair. Tá sa snaží posúvať ceny leteniek na čo najnižšiu hranicu a práve preto sa Bratislava zaradila medzi najlacnejšiu tretinu letísk v rebríčku. Letisko v Budapešti je zas základňou nízkonákladovej spoločnosti Wizz Air, ktorá tlačí ceny nadol podobne ako Ryanair. Viedenské letisko síce ponúka oveľa viac destinácií, ale za menej výhodné ceny.

innovative flight search engine

Priemerné ceny parkovania a lacná doprava do centra

Týždeň parkovania na Letisku Milana Rastislava Štefánika stojí 73 €, čo ho radí na dvanáste miesto rebríčka. Ceny parkovania vo Viedni tu tiež nie sú veľmi priaznivé. Týždeň státia stojí 99 €, čo je piata najvyššia cena v rebríčku. Parkovanie na budapeštianskom letisku je zas piate najlacnejšie, stojí 31 € na týždeň. Najlacnejšie parkovacie miesta ponúka letisko v poľských Katoviciach, kde sedem dní státia vyjde na necelých 17 €.

innovative flight search engine

Najnižší poplatok za cestu do centra mesta zaplatia cestujúci v Bratislave. Cena za lístok na autobus mestskej hromadnej dopravy je 0,90 €. Na popredných priečkach sa umiestnili aj ostatné hlavné mestá krajín vyšegrádskej štvorky. Lístok na mestskú hromadnú dopravu vo Varšave stojí 1,1 €, v Prahe 1,26 € a v Budapešti 1,67 €. Vo Viedni stojí cesta z letiska do centra mesta približne 3,8 €.

innovative flight search engine

Komentáre

  • miroslav stefancik

    asi pred 6 roky

    Nekomentujem

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!