{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkiaľ letíte?
Kam letíte?
Kedy odchádzate?
Wau, Vy teda milujete cestovanie! Bohužiaľ, môžeme vyhľadávať maximálne medzi 10 letiskami naraz...
Vyberte dátum v budúcnosti, prosím. Ak budeme ponúkať cestovanie časom, dáme Vám vedieť.
Cestujete späť v čase? Uistite sa prosím, že dátum návratu je až po dátume odchodu.
V ponuke máme len lety na nasledujúcich 12 mesiacov, asi ste väčší plánovač ako my.
Hľadanie spojenia kamkoľvek nemôže byť kombinované so špecifickými dátumami.

Ako hľadať lacné ubytovanie v zahraniční aj u nás?

Back to news

Fotolia_42659877_XS.jpg

Nemalé množstvo cestovateľov často rieši otázku: Ako zohnať pohodlné ubytovanie na cestách a ešte ušetriť nejaké financie? Naštastie sa dnes ponúka pomerne široká rada možností a služieb, ktoré toto pátranie zjednodušia.

Metód ako nájsť lacný hotel, hostel či apartmán je samozrejme viac, ale tou najpohodlnejšou je pravdepodobne hľadanie na internete.

Obľúbený booking.com

Jedným z najväčších serverov zameriavajúcich sa na lacné ubytovanie je známy booking.com, pomocou ktorého nájdete dočasné bydlisko prakticky po celom svete jednoducho a rýchlo. V ponuke síce prevažujú hlavne hotely, tie však občas prostredníctvom bookingu zarezervujete lacnejšie než cez samotný hotel. Web je kompletne preložený do češtiny a obsahuje napríklad podrobný popis ubytovacieho zariadenia, fotodokumentácia a hodnotenia a recenzie od užívateľov. Výhodou je aj možnosť zrušenia rezervácie u väčšiny hotelov zadarmo.

Turistické ubytovanie

Ak na svojich cestách nevyžadujete prílišný luxus, mohli by sa vám páčiť webové stránky hostelbookers.com zamerané predovšetkým na hostely. Je nutné podotknúť, že sa často jedná o príjemné a dobre vybavené zariadenia, ktoré je možné využiť aj pre väčšie skupiny osôb. Na servere sa občas objavujú zaujímavé akčné ponuky! Akurát na konci mája sa objavila akcia 0,30 EUR, v rámci ktorej sa cestovatelia mohli ubytovať napríklad v Barcelone, New Yorku, Berlíne, Sydney alebo Prahe.

Airbnb.com

V poslednej dobe sa rozmáha aj služba airbnb.com, vďaka ktorej si môžete prenajať izbu, byt, celý dom a ďalšie ubytovacie zariadenie ako napríklad hrad alebo hausbot („dom na vode“). Na výber je celkom viac než 19000 miest v 192 krajinách a s trochou hľadania môže človek naraziť na naozaj zaujímavé ponuky. Vyhľadávanie je znovu jednoduché, aktuálnou nevýhodou je ale absencia češtiny.

Ako najlepšie spoznať miestne obyvateľstvo?

Odpoveďou na túto otázku môže byť couchsurfing! Vo svojej najjednoduchšej podobe je táto služba úplne zadarmo a celkovo ju využívajú ľudia z 230 krajín sveta. Stačí si vytvoriť vlastný profil a nájsť svojho hostiteľa. Hostiteľom sa môžete stať aj vy sami. Nie je samozrejme od veci si svojho hostiteľa alebo hosťa pred návštevou ľahko preveriť (podľa profilu alebo mailov) a rozhodnúť sa pre toho správneho. Tento spôsob poznávania cudzích destinácií a ľudí využívajú najmä jednotlivci a mladé páry, ktorí takto okrem cenných poznatkov a tipov od miestnych môžu získavať bonus v podobe nocľahov zadarmo.

Komentáre

× Pri tomto článku ešte nie sú komentáre. Buďte prvý/á!

Pridajte komentár

Páčia sa Vám ALetenky?

Predtým, než opustíte túto stránku...

Považujete stránky Aletenky.sk za prínosné? 9 z 10 vašich kamarátov by sa páčil tiež. Rozširujte slová chvály o našich stránkach!